شناسه خبر: 2091

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=2091

مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش:
حج نماد اقتدار و عظمت امت اسلام در برابر مستکبران است
حجت الاسلام غیاث الدین بدری، مدرس حوزه علمیه محمدیه تالش و امام جمعه اهل سنت روستای پیرهرات بخش اسالم گفت: حج نماد اقتدار و عظمت امت اسلام در برابر مستکبران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان: حجت الاسلام غیاث الدین بدری، مدرس حوزه علمیه محمدیه تالش و امام جمعه اهل سنت روستای پیرهرات بخش اسالم در گفت و گو با خبرنگار شعبه گیلان پیرامون پیام اخیر مقام معظم رهبری به مناسبت ایام حج امسال، گفت: حج نماد اقتدار و عظمت امت اسلام در برابر مستکبران است.

وی با اشاره به اینکه امسال به دلیل رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا، مومنان و عاشقان از به جا آوردن فریضه عظیم حج محروم ماندند، خاطر نشان کرد: هرساله در موسم حج اقتدار و عظمت امت اسلام به رخ جهانیان کشیده می شد و قدرت و عظمت مسلمانان بیش از پیش نمایان می گشت.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش تدبر در فریضه حج را لازم دانست و آن را یک رزمایش بزرگ قدرت امت اسلام در برابر دشمنان خواند و اظهار داشت: فریضه مهم حج علاوه بر آثار فردی و معنوی که برای انسان دارد، دارای برکات اجتماعی نیز بوده است و نشان می داد که اگر امت اسلام متحد شوند، دشمنان در برابر مسلمانان کاری از پیش نخواهند برد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که مصلحت الزامی امت اسلام را در وحدت دانسته اند، اضافه کرد: وحدت در امت اسلام یک نیروی مقاوم در برابر تهدید ها و فشار های دشمنان است که نقشه های شوم آنان را نابود می کند و اجازه زورگویی و فشار را از آنان می گیرد.

حجت الاسلام غیاث الدین بدری کمک و دلسوزی برای مردم مظلوم فلسطین و یمن را وظیفه شرعی و انسانی هر مسلمان خواند و گفت: متاسفانه برخی از سران کشور های اسلامی به جای یاری رساندن به برادران مسلمان خود بر دشمن تکیه کرده اند و برای کسب منافع بیشتر، عزت خود را زیر سوال برده اند و تحقیر دشمن را تحمل می کنند و به پیامد های تلخ اینگونه رفتار های خود و نا امنی و عقب ماندگی منطقه فکر نمی کنند و همچنان در خواب غفلت فرو رفته اند.

فهرست