دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
حاج قاسم شخصیتی بود که معادلات زندگی خود را در مسیر حق قرار داد / ویژگی شخصیتی عظیم شهید سلیمانی نگاه به تمدن اسلامی بود
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان گفت: حاج قاسم سلیمانی شخصیتی بود که معادلات زندگی خود را در مسیر حق قرار داد و به رقم همه تبلیغات منفی دشمن کار و رسالت خود را انجام داد.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حجت الاسلام والمسلمین لطفیان در وبینار نشست تخصصی طلاب و دانشجویان که به همت مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی برگزار شد، ضمن گرامیداشت حماسه ۹ دی و یاد و خاطره شهید سلیمانی و همرزمانش گفت: ویژگی شخصیتی عظیم شهید سلیمانی نگاه به تمدن اسلامی بود و آن شهید بزرگوار با نگاه عمیق و بلند خود و نگاهی در قد و قواره تمدن نوین اسلامی پای به مسیر حق گذاشت و برای آن تلاش کرد.
وی با بیان اینکه، شهید سلیمانی برای شکل گیری و پایه ریزی هلال امت اسلامی تلاش کرد، افزود: شهید سلیمانی علیه فتنه ها و تیغ های برنده تکفیر و امثال آن ایستاد و آنها را شناسایی و در برابر آنها مقابله و ایستادگی کرد.
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با اشاره به اینکه، امروز با فتنه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و … روبرو هستیم و ما طلاب و روحانیون باید این فتنه ها را شناسایی کرده و آنها را نقش برآب کنیم، گفت: مرحوم شهید سلیمانی و کسانی که در این مسیر تابناک بودند از هویت های کوچک عبور کرده و نگاه به هویت های بزرگ و عظیم و با محوریت تفکر وحدت امت اسلامی در مسیر حق قرار گرفتند.
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان افزود: امروز نیز امت اسلامی با این تفکر و با محوریت قرار دادن وحدت امت اسلامی باید نقشه راه پیامبر (ص) را نقشه راه خود قرار دهند تا با حرکت در این مسیر الهی و انسجام امت های اسلامی خار چشم دشمنان باشند.
وی با بیان اینکه، مساله هویت ملی از دیگر دغدغه های شهید سلیمانی بود و هویت ملی ما را تحقق بخشید، افزود: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اگر با تفکرات داعش و امثال آن در خارج از مرزها مقابله و جلوگیری نمی کردیم، امروز باید در داخل کشور روبروی دشمن قرار می گرفتیم.
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، امنیت ملی را از دیگر دغدغه های شهید سلیمانی برشمرد و گفت: امروز وظیفه تحکیم امنیت ملی وظیفه همه ما است و همانطور که شاهد آن هستیم همه شهدا در راه امنیت ملی شهید شدند و خون پاک این شهدا دستاورد عظیم هویت امنیت امروز ما است.
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان با تاکید براینکه در هر جایگاهی که باشیم باید منافع ملی را دنبال کنیم، افزود: مساله مهم ما این است که به عنوان یک مبلغ دینی در جبهه حق حضور داشته و جلوی ریزش های سیاسی و اقتصادی را بگیرم.
وی، نخستین، برترین و پرچمدار ریزش ها را ریزش روانی عنوان کرد و افزود: مساله ای بسیار مهم که در واقع تبیین و تشریح آن برعهده طلبه و روحانی است، جلوگیری از ریزش روانی است و باید مقاومت در برابر خواسته های دشمنان را به عنوان نقشه راه خود تعقیب کنیم.
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تصریح کرد: امروز ما و شما می توانیم اشتهای دشمن را که با شعار خاورمیانه بزرگ، در صدد نابودی امت اسلام هستند کور کنیم و با تحقق وعده الهی، خاورمیانه اسلامی را ایجاد کرده و نقشه شوم نیل تا فرات را از بین ببریم.
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان افزود: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که می فرمایند “نخواهیم گذاشت که این شعار دشمن تحقق پیدا کند”، وعده الهی است که دشمن و صهیونیسم نابود خواهند شد.
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان، با بیان اینکه اگر نیت الهی را باور داشته باشیم، قطعا موفق خواهیم بود، افزود: نیت الهی در تمام دوران گذشته وجود داشته است که منجر به شکست دشمن شده و امروز که ما در مقابل دشمن قرار داریم و ممکن است عده ما یا توان نظامی ما کم تر باشد، اما پشتوانه ای برای جبهه حق وجود دارد و آن هم پشتیبانی خداوند متعال و پیروزی حق بر باطل است.
وی همچنین افزود: دشمن در معادلات سال ۸۸ به قول خودش قصد پیروزی داشت اما خطبه های مقام معظم رهبری در روز اول و خروش و تیر خلاص حضور مردم در روز دوم، گام مهم و بلندی بود که برداشته شد و منجر به شکست دشمن گردید.

فهرست