شناسه خبر: 8225

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=8225

امام جمعه گنبد کاووس:
جنبه انسانی و دینی قدس بسیار حائر اهمیت است
حجت الاسلام و المسلمین ترابی گفت: مساله قدس مربوط به زندگی اجتماعی عالم است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، حجت الاسلام و المسلمین ترابی در نشست نخبگانی اندیشمندان مسلمان با موضوع: روز قدس، در سالن فرهنگیان گنبد کاووس گفت: جنبه انسانی و دینی قدس بسیار حائر اهمیت است و باید مساله قدس را از عربی بودن و فلسطینی بودن ارتقا بدهیم زیرا مساله قدس، مسله ای مربوط به زندگی اجتماعی عالم است.
وی با بیان اینکه، مساله فلسطین مساله اول جامعه بشریت و امت اسلامی است، گفت: این معضل را رژیمی جعلی با هدف استعماری و استکباری با هدف اختلاف اندازی بین امت اسلامی تشکیل داده است که می خواهد با زور و بی خانمان کردن مسلمانان به اهداف خود برسد.
امام جمعه گنبد کاووس گفت: نابودی این رژیم جعلی با شیوه هایی که در بیانات مقام معظم رهبری بیان شده آن هم با مراجعه به عموم فلسطینی ها و تعیین سرنوشت بوسیله خوده آنها میسر خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین ترابی با اشاره به مساله انسانی و دینی قدس، افزود: مساله قدس را از عربی بودن و فلسطینی بودن ارتقا بدهیم زیرا مساله قدس، مسله ای مربوط به زندگی اجتماعی عالم است.
وی گفت: اهمیت قدس و فلسطین، ملت سازی دروغین رژیم جعلی و مساله حذف یک ملت بزرگ و اشغال سرزمینشان است و از آن طرف هم یک مساله اسلامی می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین ترابی گفت: انشالله آن روز موعود که در آیات و روایات هم به آن اشاره شده است نزدیک است و پرچم اسلام به اهتراز در خواهد آمد و سرای بلندی و بزرگی امت اسلامی به گوش همه جهانیان خواهد رسید.

فهرست