شناسه خبر: 7063

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=7063

امام جمعه مسجد جامع نبی اکرم(ص) روستای تی‌تک تالش:
تقوای الهی پیشه کردن در اعمال بندگان موثر است
حجت الاسلام امام الدین اسدی، در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع نبی اکرم (ص) روستای تی‌تک شهرستان تالش در توصیف کلمه تقوی، اظهار داشت: تقوی همانی است که خداوند به آن امر و نهی کرده و در اعمال بندگان موثر می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان: حجت الاسلام امام الدین اسدی، در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع نبی اکرم (ص) روستای تی‌تک شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و در توصیف کلمه تقوی، اظهار داشت: تقوی همانی است که خداوند به آن امر و نهی کرده و در اعمال بندگان موثر می باشد.

وی در ادامه سخنان خود به روایتی از حضرت علی(ع) در تعریف از تقوی اشاره کرد که فرمودند؛ التقوی الخوف من الجلیل و العمل بالتنزیل و الاستعداد لیوم الرحیل و اضافه کرد: تقوی ترسی است که انسان را وادار به عمل می کند، نه ترسی که فرار کردن و پنهان شدن را در پی داشته باشد و تقوی تقرب به درگاه الهی را برای انسان به ارمغان می آورد.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع نبی اکرم(ص) روستای تی‌تک تالش در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر عمل کردن به قرآن کریم، گفت: انسان مومن باید برای شناخت احکام و دستورات الهی به قرآن و سنت رجوع کند و با عمل کردن به اوامر و ترک نواهی، همواره برای سفر به آخرت آماده باشد.

وی با اشاره با آیه آخر سوره مبارکه کهف، خاطر نشان کرد: انسان مومن با توجه به دستورات الهی و اخلاص نیت، اعمال صالح را انجام می دهد و اجر می برد و اگر به غیر از این باشد و فرد بدون نیت تقرب به درگاه الهی عمل را انجام دهد در اعمال خود به مشکلات بر می خورد و از ثواب نیز بی بهره می ماند.

استاد مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش اضافه کرد: والاترین عزت و بزرگی، عزتی است که از جانب خدا باشد و خوار و ذلیل واقعی کسی است که خداوند او را خوار و ذلیل کرده باشد.

حجت الاسلام امام الدین اسدی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مومن نباید در انجام فرایض و اعمال دینی و دنیوی خود عجله کند بلکه می بایست با تفکر و بدون عجله اقدام نماید، مگر در پنج مورد که آن اطعام مهمان، تدفین و تکفین میت، شوهر دادن دختر به اهل دین و زندگی، پرداخت دین و توبه کردن از گناه می باشد.

فهرست