شناسه خبر: 12441

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=12441

تفاهم نامه همکاری مرکز اسلامی و اداره کل اوقاف گلستان
حجت الاسلام دیلم رئیس مرکز اسلامی گلستان با حجت الاسلام سلیمانی فرد مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان، در خصوص تفاهم نامه همکاری دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی با سازمان اوقاف و امور خیریه، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، حجت الاسلام دیلم در این دیدار با اشاره به موضوعات این تفاهم نامه گفت: همکاری و مشارکت در نهادینه سازی وقف در استان و ساماندهی آن در راستای اجرای نیت واقفین و نیز تقویت بنیان مدارس علوم دینی، طلاب و مدرسین، ائمه جمعه و جماعات و مساجد از نکات مورد توجه این تفاهم نامه همکاری است.
رئیس مرکز اسلامی گلستان با اشاره به محورهای این تفاهم نامه همکاری، افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی، نشست ها و همایش های مشترک در راستای اهداف و ماموریت های دو مجموعه، سازمان دهی موضوع اعزام مبلغ در مناطق مشترک، مشارکت در برگزاری همایش ها و مسابقات قرآنی، همکاری در جهت شناسایی و گسترش موقوفات اهل سنت، مشارکت در تامین، تولید و عرضه محتوا و منشورات مکتوب و چاپ کتب نویسندگان اهل سنت با موضوعات قرآنی، فضایل پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) و نیز معارف انقلاب اسلامی را از جمله محورهای این تفاهم نامه بیان کرد.

حجت الاسلام دیلم همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کنگره ملی امامزاده یحیی بن زید(ع) در گنبد کاووس اشاره کرد و گفت: کنگره ملی امامزاده یحیی بن زید(ع) ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۴ بهمن ماه در گنبد کاووس برگزار می شود.
رئیس مرکز اسلامی گلستان افزود: این کنگره ملی همراه با نشست‌های علمی ارائه مقالات برگزیده با حضور اساتید و شخصیت‌های برجسته بین المللی، ملی و استانی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به محورهای این همایش، خاطرنشان کرد: نقش حضرت یحیی بن زید (ع)، ارتقا فرهنگ ظلم ستیزی، احیا فریضه امر به معروف و نهی از منکر، تاریخ و تمدن شهر تاریخی جرجان، تقویت باورهای مذهبی و آداب و رسوم ترکمن و تقویت وحدت اسلامی و تعالی فرهنگ غنی قرآن کریم از مهم‌ترین محورهای این همایش است.

فهرست