رئیس مرکز اسلامی گلستان در نماز جمعه اهل سنت آزاد شهر:
انتخابات ۱۴۰۰-(۹)- تعیین حق سرنوشت از نعمت های الهی است که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اختیار مردم قرار گرفت
حجت الاسلام دیلم گفت: تعیین حق سرنوشت از نعمت های الهی است که با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در اختیار مردم قرار گرفت.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، حجت الاسلام نور علی دیلم در نماز جمعه اهل سنت آزاد شهر ضمن تاکید به حضور حداکثری در انتخابات گفت: قبل از پیروزی انقلاب اجازه انتخاب درست را نداشتیم و امروز به برکت انقلاب و نظام مقدس کشورمان حق انتخاب و تعیین سرنوشت بر عهده خوده مردم است و همه آحاد مردم وظیفه دارند افراد پاک دست، معتقد و آن افرادی اصلحی که اعتقاد به کار جهادی و خدمت به مردم داشته باشند، را انتخاب نمایند.
وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب افزود: مهم برای ما حضور پرشور و گسترده در انتخابات و انتخاب اصلح است و رئیس جمهوری انتخاب کنید که داری مدیریت و کفایت، با ایمان، عدالت خواه و ضد فساد باشد و معتقد به جوانان بوده و دارای عملکرد انقلابی، جهادی، مردمی، امیدوار و معتقد به توانمندی های داخلی باشد.
رئیس مرکز اسلامی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه، یکی از جلوه های ویژه حکومت اسلامی در عصر حاضر توسط امام راحل رقم خود، افزود: امروز انقلاب اسلامی در این شرایط به دست ما رسیده است و دشمن در طی ۴۰ سال گذشته با ترفندهای مختلف با کودتاها، تحریم ها و ترور ها باعث صدمه زدن به این انقلاب بوده و در این ایام هم آنطور که مشاهده می کنیم سیاه نمایی دشمن زیاد شده است و تلاش دارد موفقیت های انقلاب را کوچک و ضعف های احتمالی را بزرگ نشان می دهد.
وی با توجه به کمین دشمنان در این شرایط، افزود: شور و شوق مردم و حضور حداکثری در انتخابات مهم است و ایام انتخابات زمان شرط گذاشتن و گرو قرار دادن هیچ موضوعی نیست و همه باید برای حضور حداکثری تلاش کنند.
حجت الاسلام دیلم با تاکید براینکه موضوع فلسطین برای همه مسلمانها است نه یک مذهب خاص، گفت: آرمان قدس شریف و فلسطین آرمان انقلاب است و امام راحل در سال ۱۳۴۱ و ۱۳۴۲ موضوع فلسطین را مطرح کرد.
وی با بیان اینکه، امروز کربلای ما یمن، سوریه، فلسطین و غزه است و عموم مردم و مسلمانان باید حضور چشمگیری داشته و دفاع از مظلوم را مد نظر داشته باشند، خاطر نشان کرد: دشمن وقتی فهمید ایران، بیداری اسلامی را در سرتاسر جهان ایجاد کرده است به هراس آمد و کشورمان را تحریم کرد و رهبر معظم انقلاب نیز با اقتدار فرمود “هر گوشه در جهان اگر ندای مظلومی بلند شود ما در کنار مظلومان عالم هستیم”.
رئیس مرکز اسلامی گلستان در ادامه با بیان اینکه، پیامبر گرامی اسلام فرموده است، فقیهان و حاکمان دو گروهی هستند که سعادت مردم را فراهم می کنند، گفت: عمل علما و روحانیون برای مردم حجت است و اگر علما، نخبگان، اندیشمندان و موثرین، دین و فرهنگ خود را درست و اصلاح کنند قطعا مردم را به سعادت خواهند رساند.
حجت الاسلام دیلم، ایمان واقعی، اقرار به زبان و اعتقاد قلبی و عمل به ارکان دین مبین اسلام را از راه های دیگر سعادتمندی عنوان کرد و گفت: امروز باید جوانان، اندیشمندان و دانشجویان آگاه و هوشیار باشند تا شبهاتی که در فضای مجازی مطرح می شود آنها را از دین و پیامبر (ص) دور نکند.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه، ما به عنوان یک مسلمان باید نسبت به عاقبت بخیری خود نگران باشیم و دعا کنیم، گفت: در روز قیامت انسانها به دو گروه تقسیم بندی می شوند که گروهی از انسانها اهل شقاوت و گروه دیگر اهل سعادت هستند.
رئیس مرکز اسلامی استان، معرفت داشتن و عمل کردن به دستورات خداوند را اولین بحث اسلام عنوان کرد و گفت: دین مبین اسلام تاکید می کند که نسبت به خداوند متعال شناخت داشته باشیم و توحید واقعی را عمل کنیم و امروز اگر این همه کشتار و بلاهایی که در کشورهای اسلامی و سرتاسر جهان می بینیم همه آنها بخاطر نشناختن خداوند و جهل، نادانی و جهالت است.
حجت الاسلام دیلم، استفاده از فرصت عمر را دومین موضوع مطرح شده در اسلام بیان کرد و گفت: عمر ما مهریه خوشبختی است به شرطی که در مسیر خداوند متعال استفاده شود و این عمر در اختیار ما است و راه استفاده از آن در انجام عمل صالح است.
وی همچنین در این آیین ضمن تقدیر و تشکر از مولوی گرگیج امام جمعه اهل سنت آزاد شهر در خصوص رعایت نکات بهداشتی در ایام کرونا گفت: ما اهل عمل به دین و سنت دین مبین اسلام هستیم و در خصوص بیماری کرونا هم باید بیشتر رعایت کنیم و جا دارد از همه علمای اهل سنت گلستان خصوصا مولوی گرگیج امام جمعه اهل سنت آزاد شهر در امر پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در سطح منطقه تقدیر و تشکر کنم.

فهرست