با تلاش و حمایت دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛
تسهیلات مشارکتی مرکز خدمات حوزه های علمیه و دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت برای طلاب و روحانیون فراهم شد
دستیار و مشاور ارشد دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فراهم شدن تسهیلات صندوق قرض الحسنه مرکز خدمات برای طلاب و روحانیون اهل سنت کشور خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین توکلی دستیار و مشاور ارشد دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در گفتگو با خبرنگا ما از فراهم شدن تسهیلات صندوق قرض الحسنه مرکز خدمات با مشارکت دبیرخانه شورا برای طلاب و روحانیون اهل سنت کشور خبرداد و افزود: با حمایت و پیگیری حجت الاسلام والمسلمین لطفیان و براساس هماهنگی های به عمل آمده با صندوق قرض الحسنه مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون ریالی با اقساط ۳۶ ماهه به طلاب و روحانیون اهل سنت کشور پرداخت می شود.

غلامحسین توکلی با اشاره به شرایط دریافت این تسهیلات اظهارداشت: افراد متقاضی می بایست متاهل بوده و پرونده فعال در مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور داشته و همچنین قسط معوق، نداشته باشند.

توکلی در مورد نحوه ثبت نام و دریافت تسهیلات قرض الحسنه یاد شده گفت: افراد متقاضی می توانند به دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان خود مراجعه و درخواست خود را ارائه دهند. وی افزود: ثبت نام از طریق تماس تلفنی نیز امکان پذیر است.

دستیار و مشاور ارشد دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور به فرآیند ثبت نام و دریافت تسهیلات قرض الحسنه مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور گریزی زد و بیان داشت: پس از ثبت نام، اسامی افراد واجد شرایط مورد تایید دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان ها در سامانه تسهیلات وارد شده و پیام کوتاهی برای متقاضیان ارسال می شود.

وی ادامه داد: متقاضیانی که پیامک را دریافت می کنند می بایست بلافاصله در سامانه سخا درخواست خود را پیگیری نموده و در مرحله ی بعد به همراه ضامن و یک قطعه چک به دفتر مرکز خدمات منطقه خود مراجعه نمایند.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین توکلی پرداخت این تسهیلات استمرار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: تلاش خواهیم کرد در سال جاری سقف تسهیلات را افزایش دهیم.

دستیار و مشاور ارشد دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر میزان سود تسهیلات مرکز خدمات اظهارداشت: این تسهیلات هیچ سودی نداشته و فقط مبلغ ۲۵ هزار تومان حق بیمه از آن کسر می شود که در صورت درگذشت وام گیرنده، مبلغ آن توسط شرکت بیمه پرداخت می شود و مسئولیتی متوجه وراث متوفی نخواهد شد.

توکلی در تکمیل اطلاعات دریافت تسهیلات قرض الحسنه مرکز خدمات حوزه های علمیه افزود: در صورت زیاد بودن تعداد متقاضیان، اولویت هایی نظیر بیماری شخصی یا عائله، خرید یا ودیعه مسکن، تعمیر منزل، ازدواج فرزند و یا خرید لوازم خانگی مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی در پایان این گفتگو خطاب به متقاضیان یادآور شد: متقاضیان توجه داشته باشند ضامنی که برای دریافت تسهیلات معرفی می نمایند نیز نباید قسط معوق داشته باشند. وی ادامه داد: این تسهیلات به خواهران و طلاب سطح مقدمات برادران مجرد تعلق نمی گیرد.

فهرست