بیانیه شورای افتاء دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان در خصوص پیشگیری از بیماری منحوس کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اقامه نمازهای جمعه، جماعات، تراویح، فطر و مراسمات فارغ التحصیلی
شورای افتاء دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان، ضمن درخواست از آحاد مردم شریف استان گلسان به ویژه علما و روحانیون، ائمه جمعه و جماعات اهل سنت به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، بر همکاری و همراهی کامل با ستاد استانی و شهرستانی مقابله با ویروس کرونا تاکید نمودند.

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی):
وقتی برخی ماسک نمی زنند، من از آن پرستار فداکار خجالت می کشم

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان، متن بیانیه به شرح ذیل است:
شورای افتاء دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان ضمن تشکر از ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و همه پزشکان متعهد و پرستاران دلسوز که با جدیت و همت فراوان در مقابله با ویروس کرونا انجام وظیفه می کنند، اعلام کرد: قطعا تلاشهای خالصانه و خدمات صادقانه شما عزیران مورد رضایت خداوند متعال است.
بر اساس قواعد فقهی، دفع ضرر محتمل واجب است. لذا بدینوسیله از آحاد مردم شریف اهل ست استان، به ویژه ائمه جمعه و جماعات، مدیران مدارس و دارالقرآن های اهل سنت استان گلستان درخواست می شود، با رعایت نکات بهداشت فردی و اجتماعی به عنوان حامیان سلامت، ضمن تشکر و یادآوری مجدد به مردم مومن و متدین استان، از حضور در اجتماعات جدا پرهیز نمایند.
در این بیانیه با اشاره به توصیه مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم در خصوص بیماری کرونا آمده است:
رهبر معظم انقلاب فرمودند: از دستورها نباید تخطی شود، چرا که خداوند متعال ما را موظف کرده است در قبال سلامت خود و دیگران احساس مسئولیت کنیم، بنابراین هر چه به سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع این بیماری کمک کند، حسنه و هرچه به شیوع آن کمک کند، سیئه است.
در ادامه این بیانیه، خطاب به مسئولین و روحانیون آمده است:
مسئولین محترم با وضع قوانین مناسب زمینه عبادت و بندگی مسلمین را در ماه مبارک رمضان فراهم کنند و از طرف دیگر علما و روحانیون در راستای تبعیت از دستورات و منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در راستای صیانت و حفاظت از جان و سلامتی مردم شریف استان، جهت حضور در مراسمات عبادی شیوه نامه ها و دستورالعمل های ستاد استانی مقابله با ویروس منحوس کرونا را رعایت کنند.
در خاتمه این بیانیه آمده است:
با لطف و عنایت حق تعالی و همراهی، همدلی و دعای خیر مردم شریف استان گلستان هر چه زودتر این شرایط برطرف گردد و با توکل به خداوند متعال با موفقیت و پیروزی از این مرحله نیز عبور کرده و کرونا را شکست خواهیم داد.

فهرست