آخوند میرابی در یادواره شهدای روحانی گلستان:
بزرگترین ارشاد علما در ترویج اسلام ناب و قرآن، فرهنگ شهادت است
امام جمعه قره تپه بندر ترکمن گفت: فرهنگ شهادت، بزرگترین ارشاد علما و روحانیون در ترویج فرهنگ اسلام ناب و قرآن کریم است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، آخوند عبدالجبار میرابی در هفتمین یادواره ۷۵ شهید روحانی استان گلستان گفت: عالم با عمل به علم خود می تواند راه پیامبر اکرم (ص) را تداوم ببخشد و اگر این مسیر توام با شهادت باشد، نور الی نور خواهد بود.
وی با بیان اینکه، امروز باید مفتخر باشیم که امامین انقلاب درس عدالت، صداقت و امانتداری را برای ما آموختند، افزود: تمامی بیانات امام راحل و منویات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب، در خصوص ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و کفر، ارشاد، ایستادگی و رشادت و شهادت است.
مدیر مدرسه علوم دینی حامد بندرترکمن تصریح کرد: باید امروز از این فرصت الهی نهایت استفاده را کرده و راه شهدا را ترویج دهیم تا ضمن محافظت از انقلاب، از دین مبین اسلام در دنیا دفاع کنیم.
آخوند میرابی با بیان اینکه، علما امینان خداوند در روی زمین هستند، افزود: خداوند متعال فرموده است “عالی ترین درجه ای که از آن می توانیم برای خود ببالیم و افتخار کنیم، قدردانی خداوند از وجود علما در روز زمین است” که لیاقت جانشینی پیامبر اکرم (ص) را دارند.
وی با اشاره به اینکه، عالی ترین افرادی که در تبیین دین مبین اسلام و تحریم منکرات، علمایی هستند که خداوند آنها را مفتخر نموده است، گفت: ایمن بودن در تمام امور بخصوص در آگاهی و بصیرت دادن به مردم، ایستادگی و ترویج فرهنگ استقامت، بخصوص فرهنگ دفاع از کیان مقدس دین مبین اسلام و سنت نبوی می تواند ما را در نزد خداوند متعال به عالی ترین مقام برساند.
امام جمعه قره تپه بندر ترکمن با ذکر این مطلب که عالی ترین بندگانی که خدا آنها را تکریم می کند علمایی هستند که عامل به علمشان هستند، تصریح کرد: علمای عامل علمایی هستند که اصلی ترین الگوی خود را پیامبر (ص) قرار دادند، پیامبری که از بدو تولد و بخصوص از آغاز رسالت خویش برای مبارزه با فساد، انحرافات فکری و تفکرات غلط قیام نموده و وظیفه خود را انجام دادند.
آخوند میرابی خاطر نشان کرد: امروز علما و روحانیون بعد از ورود به حوزه های علمیه و آموزش دیدن از مدرسین و اساتید سعی می کنند در دفع دشمنان کوتاهی نکرده و راه پیامبر اکرم (ص) را در پیش می گیرند.
وی با اشاره به ماه محرم و صفر و ماه شهادت امام حسین (ع) گفت: لبیک یا حسین گفتن خوب است اما با حسین بودن بهتر است و اگر توانستیم با حسین و راه حسین بمانیم این شهادت و زندگی و جانشینی ارزش خواهد داشت.
آخوند میرابی با ذکر این مطلب که پیامبر (ص) فرمایش کرده است که خداوند آسمان را با خورشید، ماه و ستارگان مزین کرده است، گفت: خداوند متعال زمین را با وجود علمای عامل، باران رحمت و سلطان عادل مزین کرده است و اگر امروز ما بخواهیم به عنوان جانشین پیامبر (ص) در روی زمین باشیم باید راه و منش پیامبر (ص) و ائمه را ادامه بدهیم.

فهرست