برگزاری محفل قرآنی شمیم وصل به مناسبت عید قربان و گرامیداشت شهدای مناء اهل سنت / تصاویر
محفل قرآنی شمیم وصل به مناسبت عید قربان و گرامیداشت شهدای مناء اهل سنت در مرکز اسلامی گلستان و شعبه گنبد این مرکز برگزار شد.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، محفل قرآنی شمیم وصل به مناسبت عید قربان و گرامیداشت شهدای مناء اهل سنت با حضور حجت الاسلام دیلم رئیس مرکز اسلامی گلستان، حجت الاسلام اصحابی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان و برخی از روحانیون و ائمه جمعه اهل سنت به صورت حضوری در سالن وفاق مرکز اسلامی گلستان و همچنین با حضور مجازی و ویدئو کنفرانسی آقای علیرضا شابدین سرپرست معاونت فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی استان، نعمت اله مهری سرپرست شعبه گنبد مرکز اسلامی، حجت الاسلام رجنی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه گنبد، حجت الاسلام صفی الحسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاوس، برخی از ائمه جمعه و روحانیون شرق گلستان در شعبه گنبد مرکز اسلامی گلستان برگزار شد.

حجت الاسلام اصحابی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان و آقای علیرضا شابدین سرپرست معاونت فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی گلستان در این آیین ضمن خیر مقدم و تبریک عید قربان، یاد و خاطره شهدای مناء اهل سنت گلستان را گرامی داشتند.

حجت الاسلام رجنی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه گنبد کاووس نیز در این آیین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و خصوصا شهداء منا گفت: شهدا مایه عزت کشورمان هستند و باید در همه احوال ضمن گرامیداشت یاد آنها، در تمامی امور به یاد آن عزیزان باشیم.

آخوند رمضان حاج ارازی مدیر مدرسه علوم دینی عرفانی خواجه نفس نیز در این آیین ضمن گرامیداشت شهدای مظلوم مناء گفت: شهادت شهدای مناء بسیار دردناک بود.
وی با بیان اینکه، در فاجعه مناء ۴۹ نفر از حجاج اهل سنت گلستانی به شهادت رسیدند، افزود: در آن روز، کسانی که برای زیارت خانه خدا و حضرت رسول (ص) به بیت الله آمده بودند، همگی مظلومانه جان باختند و انشاالله خداوند متعال در روز محشر شفاعت آن شهدا را برای امت اسلامی میسر بفرماید.
آخوند حاج ارازی با بیان اینکه، در استان گلستان شیعه و سنی در کمال وحدت زندگی می کنیم، افزود: ما علمای امت اسلام و همه و همه باید قدر نظام را بدانیم.

گفتنی است در آیین، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مناء اهل سنت گلستان، از خانواده های شهید “خرمالی” و شهید “پدری” از شهدای مناء اهل سنت گنبد کاووس تجلیل و تقدیر شد.

همچنین این آیین با قرائت قرآن کریم توسط قاری آخوند عبدالخالق سعدی در شعبه گنبد و نثار فاتحه به روح والای شهدا و خصوصا شهدای مناء اهل سنت گلستان توسط آخوند عبدالجبار میرابی امام جمعه قره تپه بندر ترکمن در سالن وفاق این مرکز در گرگان به پایان رسید.

فهرست