برگزاری دوره های ضمن خدمت ائمه جمعه و جماعات شهرستان مراوه تپه
دوره های ضمن خدمت ویژه ائمه جمعه و جماعات شهرستان مراوه تپه برگزار شد.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، دوره های ضمن خدمت در دو قسمت آموزشی ویژه مدیران، مدرسین و ناظرین مدارس علوم دینی اهل سنت و در قسمت فرهنگی ویژه ائمه جمعه و جماعات به همت مرکز اسلامی گلستان در این شهرستان مراوه تپه برگزار شد.

این دوره های ضمن خدمت با حضور حجت الاسلام دیلم رئیس مرکز اسلامی گلستان، بهرام دردی گری معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان، دکتر عباسی استاد حوزه و دانشگاه، دکتر کریمی اول استاد حوزه و دانشگاه و حجت الاسلام رجنی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه گنبد در موضوعات: “مسائل آموزشی”، “تاریخ اسلام و آشنایی با فرق و مذاهب”، “شناخت استکبار ستیزی در منظومه فکری امامین انقلاب” ، “آشنایی با تاریخ، افکار و عقاید یهود و رژیم صهیونیستی”، “مدیریت فرهنگی مساجد” و در ادامه نیز نشست عمومی اساتید، ائمه جمعه و جماعات با موضوع بهداشت و سلامت برگزار شد.

حجت الاسلام رجنی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه گنبد در این دوره های ضمن خدمت با بیان اینکه، آیات قرآن کریم برای هر موضوع و مبحثی راهنما و مسیری بیان کرده است، گفت: امروز لازم است همه مسلمانان با مبنا قرار دادن قرآن کریم و راهی که مشخص کرده است در مقابل یهود که امروز در قالب رژیم صهیونیستی می شناسیم با وحدت و انسجام خود در مقابل استکبار و دشمنان مقابله کنیم.

دکتر عباسی مدرس حوزه و دانشگاه نیز در این کلاس های ضمن خدمت در خصوص علم و تمدن اسلامی سخن گفت و افزود: غرب با برچسب زدن به اسلام و قرآن کریم در جهت تضعیف نسل های آینده است.
وی گفت: مسلمانان وظیفه دارند در جهت باز سازی و احیای تمدن اسلامی تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه، شگرد غرب در زایش فرق است تا جلوی وحدت امت اسلامی را بگیرد، تصریح کرد: زنگ اسلام در اروپا به صدا در آمده است و دشمن از آن هراس دارد.

دکتر کریمی اول مدرس حوزه و دانشگاه نیز در این کلاس های ضمن خدمت گفت: مبارزه و جهاد با استکبار فقط برای رضای خدا باشد و الهی بودن یعنی فقط برای خدا بودن است‌.
وی با بیان اینکه، قیام و جهاد وقتی در مسیر خدا باشد قلب ها را دور خود جمع می کند، تصریح کرد: دائمی بودن و سازش ناپذیری از مولفه های اصلی مبارزه با استکبار و استکبار ستیزی است.

بهرام دردی گری معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان نیز در این کلاس های ضمن خدمت در خصوص مسائل آموزشی مربوط به طلاب و مدرسین، نحو کار در سامانه طاها، مسائل آموزشی در خصوص نظام وظیفه، مسائل مرتبط با کلاس داری و نحوه ارزش یابی، اهتمام ویژه مدرسین جهت تدریس و تحصیل، راهکارهای جدید برای افزایش طلاب و تشویق و ترغیب مدرسین برای کسب مدارج بالای علمی، سخنانی بیان کرد.

فهرست