شناسه خبر: 11666

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=11666

رئیس مرکز اسلامی گلستان در آئین افتتاح دفتر هیات صلح ویژه اهل سنت استان؛
با شناسایی و رفع و دفع مشکلات آنها را حل و فصل کنیم
حجت الاسلام دیلم گفت: در قرآن کریم دعوت به صلح و سازش تاکید و توصیه فراوان شده است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، حجت الاسلام نور علی دیلم در آئین افتتاح دفتر هیات صلح اقوام، ویژه امور اهل سنت استان گلستان در گنبد گفت: دعوت به صلح و سازش همانطور که در سیره معصومین، سنت و سیره بزرگان هست در قرآن کریم نیز به آن تاکید و توصیه فراوان شده است.
وی افزود: حضرت علی (ع) نیز در وصیت نامه شریف خود ضمن توصیه مردم به تقوا، نظم در امور، حج و رفتن به مسجد، به موضوع اصلاح ذات البین نیز تاکید ویژه ای داشتند.

رئیس مرکز اسلامی گلستان، امر صلح و سازش را امر مقدسی بیان کرد و گفت: علما در طول تاریخ همیشه مرجع و مامن مردم بودند و در زندگی روزمره و در اموراتشان به آنها مراجعه می کردند و همانطور که شاهد آن هستیم انقلاب اسلامی بر مرجعیت علما و روحانیون قوام و نظم بخشید.
حجت الاسلام دیلم با بیان اینکه، وظیفه ذاتی و اولیه مرکز اسلامی گلستان حمایت و پشتیبانی و خدمات دهی به حوزه های علمیه، طلاب مدرسین، ائمه جمعه و جماعات و مساجد اهل سنت استان گلستان است، افزود: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اعطای مدرک رسمی معتبر وزارت علوم، مسائل آموزشی و خدمات دهی به اهل سنت اتفاقات خوب و ارزشمندی رخ داده است.
وی با تاکید براینکه کارگزار جامعه اسلامی باید دغدغه مند باشد، گفت: ما نمی توانیم با دیدن مشکلات و سختی های جامعه آرام بنشینیم و باید در راستای حل و فصل و رسیدگی مشکلات جامعه قدم هایی خوبی برداریم.

رئیس مرکز اسلامی گلستان با اشاره به اینکه، در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی در این مرکز اقدامات ارزنده ای انجام داده و از وجود علما و روحانیون استفاده کردیم، گفت: سال گذشته برنامه ای تحت عنوان لحظه های زندگی با موضوع سبک زندگی ایرانی و اسلامی و کاهش آسیب های اجتماعی با حضور علما و اندیشمندان برادر و خواهر اهل سنت تولید کردیم که برنامه های ما در شبکه شما نیز پخش شد.
حجت الاسلام دیلم در خصوص راه اندازی شورای افتا اهل سنت نیز افزود: هدف از تشکیل شورای افتای اهل سنت پاسخگویی علما به سوالات فقهی و شرعی دادگستری است و ما این شورا را تشکیل دادیم تا موضوعات و مشکلات جامعه اهل سنت به درستی حل و فصل شود.
وی، کمک به زندانیان و آزاد سازی آنها را تاکید ویژه حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان عنوان کرد و افزود: رسیدگی به موضوع اقوام و آزاد سازی زندانیان اهل سنت دستور مستقیم آیت الله نورمفیدی است و این موضوع را با جدیت پیگیری می کنیم.

رئیس مرکز اسلامی گلستان، برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی و تربیتی را از دیگر برنامه های این مرکز در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و سبک زندگی اسلامی بیان کرد و گفت: برای طلاب خواهر و برادر اهل سنت استان در طی چند روز اخیر با دعوت از سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان کلاس هایی با موضوعات کاهش آسیب های اجتماعی در بستر فضای مجازی و جرائم سایبری تبیین و تشریح شد.
حجت الاسلام دیلم، برگزاری دوره های توانمند سازی و کارگاه های مهارت افزایی سبک زندگی اسلامی ایرانی را برای آگاهی و مصونیت بخشی علما و روحانیون عنوان کرد و افزود: امروز لازم است برای مساله صلح و سازش به همراه علما و روحانیون فرهیخته از غیر روحانیون و افراد موثر و شاخص منطقه هم استفاده کنیم تا بتوانیم با شناسایی و رفع و دفع مشکلات و معضلات، آنها را حل و فصل کنیم.
وی، افتتاح دفتر صلح و سازش ویژه اهل سنت در گنبد را به فال نیک گرفت و افزود: امروز لازم است با همکاری این دفتر وضعیت و مشکلات و مردم و منطقه را بدانیم و در قدم اول روحانی محل پا پیش گذاشته و مشکل را حل و فصل کند و ان شالله این مهم بتواند شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و صلح و سازش بیشتر در منطقه شود.

فهرست