با حضور علمای اهل سنت به مناسبت گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی محفل انس با قرآن در تالش برگزار شد
به همت دفتر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، با حضور علمای اهل سنت به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، محفل انس با قرآن در کمیته امداد شهرستان تالش برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، به همت دفتر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، با حضور علمای اهل سنت به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، محفل انس با قرآن در کمیته امداد شهرستان تالش برگزار شد.

در ابتدای مراسم طبق برنامه تعیین شده چند تن از علما و روحانیون اهل سنت به تلاوت آیاتی چند از کلام الله قرآن مجید پرداختند و مجلس را با آیات دلنشین قرآن نورانی کردند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام سید محمد صادقیان، امام جماعت اهل سنت مسجد پیرهرات بخش اسالم ضمن خیر مقدم به همه مهمانان حاضر در مجلس و تمجید از برگزاری محفل انس با قرآن به مناسبت سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی توسط دفتر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، گفت: قرآن کریم می فرماید؛ هر جانی روزی مرگ را خواهد چشید، بنابراین زمان رسیدن لحظه مرگ دست خدا است، اما آن چیزی که مهم است و در اختیار انسان است چگونه زندگی کردن و چگونه مردن ما است.

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص)، خاطر نشان کرد: انسان هر گونه که در دنیا زندگی کند در آخرت همان طور برانگیخته خواهد شد که در روایات داریم که متکبران در دنیا، در آخرت به اندازه مورچه در می آیند و زیر دست و پای دیگران له می شوند و خائنین نیز به طور خاص دیگری مهشور می شوند و آبرویشان می رود و اما موذنین در قیامت از همه بلند ترند و حاجیان نیز به گونه ای شایسته مهشور می شوند.

این عالم و پژوهشگر اهل سنت تالش با اشاره به نحوه مهشور شدن شهدا در روز قیامت، اضافه کرد: مقام شهدا نزد خداوند متعال به حدی بالا است که در قرآن کریم می فرماید؛ فکر نکنید آن ها که در راه خدا کشته شده اند مرده اند بلکه زنده اند و روزی داده می شوند و خوشحالند و خداوند بشارت می دهد به مومنین در دنیا که از کشته شدن در راه خدا نترسید زیرا خداوند اجر مومنان را ضایع نمی کند.

وی گفت: اعتلای پرچم الهی نیازمند هزینه و مجاهدتی که با جان یا مال و یا دعوت می باشد و خداوند در قرآن کریم آن چیزی که مومنان را از عذاب الهی نجات می دهد مجاهدت در راه خداوند با جان و یا مال است، معرفی می فرماید.

حجت الاسلام سید محمد صادقیان با  اشاره به اینکه سردار حاج قاسم سلیمانی سال گذشته توسط آمریکای جنایتکار به شهادت رسید، افزود: آمریکا و صهیونیست بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هرگز از دشمنی خود با ملت ایران کوتاه نیامده و دیدید که دانشمند هسته ای ما را در تهران مورد ترور قرار دادند و این ادامه دشمنی آنان با ما است.

وی بیان داشت: هرگز صداقت آمریکا و استکبار جهانی بر ما ثابت نشده است و خداوند در شان آنان می فرماید؛ فکر نکنید که خدا از گناهان آنان بی خبر است بلکه خدا به آنان فرصت می دهد تا گناهان خود را روز به روز سنگین تر کنند.

فهرست