محور صحبت های ائمه جمعه اهل سنت گلستان:
با تخریب اموال و آسیب رساندن به بیت المال بهانه دست سودجویان و معاندان نظام اسلامی ندهیم / اقدام غیر اخلاقی نگهبان سد گلستان به شدت محکوم است.
ائمه جمعه اهل سنت استان گلستان اقدام غیر اخلاقی و به دور از انسانیت نگهبان سد گلستان را به شدت محکوم کرده و از مراجع قضایی و نیروهای امنیتی خواستار رسیدگی هر چه زودتر به این مساله شدند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، ائمه جمعه اهل سنت استان گلستان در محوریت سخنان خود در نماز جمعه تاریخ ششم فروردین ۱۴۰۰ با محکوم کردن اقدام غیر اخلاقی و به دور از انسانیت نگهبان سد گلستان و جریحه دار کردن قلوب مردمان متدین منطقه، خواستار مجازات و رسیدگی هر چه زودتر مراجع قضایی به این رخداد غیر اخلاقی شدند.
ائمه اهل سنت استان گلستان با تاکید براینکه، آحاد مردم از نگاه قومیتی به این مساله پرهیز نمایند، بیان داشتند: امروز و در این برهه از زمان، دشمنان با هجمه های فراوان به دنبال سواستفاده از چنین حرکات و اقداماتی هستند.
ائمه جمعه اهل سنت استان گلستان با بیان اینکه ما همه زیر پرچم مقدس کشورمان با همدلی و اتحاد زندگی مسالمت آمیزی داریم، افزودند: امروز با وجود جنگ نرم و توطئه های دشمنان نباید با چنین حرکاتی بهانه دست دشمن بدهیم، زیرا دشمن با بزرگ جلوه دادن مسائل قومیتی درصدد ایجاد تفرقه و اختلاف در کشورمان است.
ائمه جمعه اهل سنت استان گلستان با اشاره به اینکه دشمنان اسلام و انقلاب در طول تاریخ همیشه به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف بین امت اسلامی بودند، تاکید کردند: ملت بزرگ ایران اسلامی و خصوصا مردم شریف و متدین استان گلستان وفاداری خود را به انقلاب و نظام مقدس کشورمان به اثبات رسانده اند و این بار هم اجازه نخواهند داد تا از اینگونه اقدماتی که توسط برخی معاندین نظام و عاملین دشمن در منطقه ایجاد شده است، برای رسیدن به مقاصد پلید خود بهره ببرند.
علما و روحانیون اهل سنت گلستان ضمن دعوت جوانان و آحاد مردم منطقه به حفظ آرامش و خویشتن داری افزودند: قطعا نیروهای خدوم و زحمتکش امنیتی و قضایی استان این اقدام شنیع و وحشیانه را بدون پاسخ نخواهند گذاشت و حتما قانون فرد خاطی را به سزای عمل غیراخلاقی خود خواهد رساند.
ائمه جمعه اهل سنت استان گلستان در انتهای سخنان خود با اشاره به اینکه، استان گلستان نماد وحدت و همدلی در کشور و حتی در جهان است، بیان کردند: امروز ندای الله اکبر و پیام اسلام و قرآن کریم در جهان طنین اندز شده است و بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و همبستگی داریم و باید هوشیار باشیم که دشمنان چشم دیدن عزت و سربلندی اسلام و همچنین وحدت و همدلی موجود در منطقه و کشورمان را ندارند و همیشه به طرق مختلف درصدد ایجاد اختلاف و تفرقه هستند.

فهرست