مدرس علوم دینی چنارلی در نشست ویژه مدارس منتخب دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور :
با ایجاد پژوهشکده های علمی در مدارس منتخب از پتانسیل طلاب جوان استفاده شود
آخوند عصام الدین گوگلان گفت: با ایجاد پژوهشکده های علمی در مدارس منتخب دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از پتانسیل طلاب جوان استفاده شود.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند عصام الدین گوگلان، در نشست ویژه مدارس منتخب دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور که با حضور دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان به صورت وبیناری برگزار شد، گفت: انشاالله پس از ریشه کن شدن بیماری کرونا توفیق حاصل شود که مدیران مدارس علوم دینی منتخب گرد هم جمع شوند و بتوانند از پتانسیل های یکدیگر استفاده کنند.
وی با بیان اینکه، لازم است مدارس منتخب منهج درسی واحدی در کنار سایر دروس خود داشته باشند، افزود: شاید محتوای دروس فرق و مذاهب تفاوت داشته باشد اما لازم است مدارس منتخب دروس جامع و واحدی داشته باشند که در کنار سایر دروس آن را تدریس نمایند.
مدرس مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی با اشاره به اینکه، حوزه اختیارات مدارس منتخب باید شفاف سازی شود، تصریح کرد: با ایجاد کارگروه هایی در مداس منتخب نیاز است با هم ارتباط تنگاتنگی داشته باشند.
آخوند عصام الدین گوگلان در بخش ابتدایی سخنان خود نیز با بیان اینکه،  مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی در سال ۱۳۰۷ هجری شمسی آغاز به کار کرده و در سال ۱۳۹۸ به جمع مدارس منتخب شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، ملحق شده است، گفت: قبل از اینکه مدرسه ربانیه چنارلی به مدارس منتخب ملحق شود جمعا حدود ۸۱ نفر از روحانیون این مدرسه علوم دینی در آزمون های تعیین سطح یک و سطح دو و سطح سه دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت موفق به کسب مدرک تحصیلی معتبر شدند.
وی با اشاره به اینکه، در این مدرسه علوم دینی دروس تکمیلی بصورت فشرده و روش تست زنی و پاسخ به سوالات به نحو خوبی انجام می شود، گفت: به لطف خداوند متعال سه نفر از روحانیون مدرسه علوم دینی چنارلی پایان نامه های خودشان را در دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، دفاع کردند و اکنون هم دو نفر از روحانیون ما در دانشگاه جامعه المصطفی گرگان در حال گذراندن مدرک دکتری خود می باشند.
مدرس مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی در خاتمه سخنان خود افزود: انشاالله بتوانیم با همکاری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور و معاونت آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گام های موثری در راستای رشد و ارتقای مدارس علوم دینی برداریم.

فهرست