امام جمعه قره ماخر گنبد کاووس:
باید قدر امکانات و برکات نظام را بدانیم / اقامه نماز جمعه با اذن و شرط حاکم اسلامی جایز است
آخوند کسلخه گفت: امکانات و عمران و آبادنی های منطقه به برکت نظام است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، آخوند مراد محمد کسلخه در نماز جمعه تاریخ ۱۷ دی ماه ۱۴۰۰ روستای قره ماخر گنبد کاووس گفت: امروز باید به خاطر اینکه می توانیم در کمال آسایش و امنیت نماز جمعه بخوانیم را قدر بدانیم.
وی با تاکید براینکه، دشمن در هرلحظه منتظر ایجاد اختلاف و تفرقه بین ما است، افزود: امروز دشمن با هر بهانه ای به دنبال ایجاد تفرقه و یا با ایجاد طایفه بازی و انواع اختلافات می خواهد که ما را از هم دور کند اما باید حواسمان باشد تا مبادا دچار دسیسه دشمن شویم.
امام جمعه روستای قره ماخر گنبد کاووس با بیان اینکه باید قدر نماز جمعه را بدانیم، تصریح کرد: امروز در هر مکان و هر جایی نمی شود نماز جمعه اقامه کرد، مگر اینکه حاکم جامعه اسلامی اذن و اجازه داده باشد.
آخوند کسلخه با اشاره به اهمیت مسجد و نماز جمعه در نزد پیامبر (ص) گفت: رسول اکرم (ص) می فرمایند ” انسان مسلمان در سه مکان می تواند جا بگیرد، یا در منزلش یا در محل کارش و یا در مسجد.
وی با اشاره به اینکه، مسجد و نماز جای آرامش و نجات انسان مومن از بدی هاست، گفت: امروز لازم است جوانان و نسل جوان هنگام شنیدن صدای اذان به سمت مسجد و مصلی ها بروند زیرا اگر جوانان از سنین نوجوانی و جوانی به مسجد بیایند و با قرآن و نماز آشنا شوند و یا از بزرگان و ریش سفیدان بهره برده و نکاتی را یاد بگیرند، این موارد را هیچگاه فراموش نخواهند کرد.
امام جمعه روستای قره ماخر گنبد کاووس افزود: بنا به فرمایش رسول اکرم (ص) اگر جوان جلوی جوانی خود را بگیرد و دوستان ناباب خود را طرد کرده و به سمت و سوی جماعت، عبادت و نماز جمعه بیاید، خداوند متعال نیز آن جوان مومن را از خوف و خطرات در امان خواهد داشت.
آخوند کسلخه افزود: آن فردی که برای کسب رزق و روزی حلال از خانه خود بیرون بیاید و در هنگام خستگی و هنگام بازگشت به خانه خستگی خود را نمایان نکند و با رویی گشاده و لبخند وارد خانه شود، خداوند نیز به وی برکت خواهد داد.
وی با تاکید براینکه، انجام اعمال و کارها فقط برای جلب رضای خدا و با اخلاص همراه باشد، گفت: بندگان مخلص خدا کسانی هستند که ذکر خداوند داشته باشند و نباید در راه بندگی خدا سستی از خود نشان بدهیم.

فهرست