مدرس مدرسه علوم دینی مکتب الزهراء قورچای شهرستان آزاد شهر:
اگر مؤلفه‌های اخلاقی حاج قاسم را گرد هم بیاوریم یک مدرسه آموزشی به وجود می‌آید که می‌توان از آن درس‌ها گرفت
قورچایی گفت: حاج قاسم سلیمانی زندگی سالم و ساده ای داشت و از جنس مردم بود.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آی جمال قورچایی در نشست “رسالت بانوان در ترویج مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی” در مدرسه علوم دینی خواهران ام الابرار آق قلا ضمن تسلیت ایام شهادت شهید سلیمانی گفت: یک‌ سال از آسمانی شدن سردار سلیمانی می گذرد در حالی‌که دشمنان فکر می کردند با ترور سردار سلیمانی راهشان باز می شود اما هرگز تصور نمی کردند که با شهادت حاج قاسم نه تنها سردار سلیمانی از بین نرفته است بلکه در دل ایرانیان و دلهای سراسر جهانیان و امت های اسلامی زنده شد.
وی با بیان اینکه باید پیرو مسیر حق باشیم افزود: همچنان که بعد از ۱۴۰۰ سال هنوز راه پیامبر اکرم (ص)، حضرت فاطمه زهرا (س) و راه امام حسین (ع) ادامه دارد، شور و نشاط و علاقه ما به مکتب بی بی زهرا هیچ‌گاه کاهش نمی یابد و آنچنان که شاهد آن هستیم پس از گذشت یک سال از شهادت حاج قاسم عشق به سردار بیشتر و بیشتر شده است.

مدرس مدرسه علوم دینی مکتب الزهراء قورچای با اشاره به اینکه، با مطالعه زندگینامه شهید سلیمانی متوجه می‌شویم که ایشان الگویی بودند برای برای همه نسل‌ها و سلایق، افزود: حاج قاسم مختص قشر نظامی نبود بلکه مؤلفه‌های اخلاقی در وجود شخصیت ایشان وجود داشت و الگویی برای همه نسل ها می باشد.
خانم قورچایی با بیان اینکه، شخصیت حاج قاسم چه شخصیتی می تواند باشد که جهان را مجذوب خود کرده و قلب ها به سوی ایشان در تپش است، گفت: وقتی راز محبوبیت حاج قاسم را درک کنیم متوجه خواهیم شد که رسالت مکتب پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع)، رسالت برتر حاج قاسم می باشد که امروز جاودانه شده است.
وی با تاکید براینکه رسالت امروز ما به عنوان یک طلبه و مدرس علوم دینی چنگ زدن به مکتب پیامبر (ص) و مکتب بی بی فاطمه زهرا (س) می باشد، گفت: به‌عنوان یک بانوی مدرس و مبلغ علوم دینی و قرآنی برای رسیدن به مکتب دینی و الهی پیامبر (ص) باید اول رسالت بانو فاطمه زهرا (س) را بشناسیم و مطالعه کنیم تا به معرفت آن حضرت دست پیدا کنیم.

مدرس مدرسه علوم دینی مکتب الزهراء قورچای با بیان اینکه بانوان ترکمن صحرا نیز ارادت خاصی به حاج قاسم دارند، افزود: در ایام شهادت شهید سلیمانی زنان و بانوان ترکمن صحرا با وجود اینکه قبلا هرگز حاج قاسم را نمی شناختند اما وقتی تصویر ایشان را از تلویزیون می دیدند بی اختیار اشک چشمان آنها سرازیر می شد که اخلاص و منش شهید سلیمانی را یادآور می شود که محبوب قلبها شده است.
خانم قورچایی با اشاره به اینکه، شهید سلیمانی شخصی اخلاق مدار و با صداقت بود، افزود: اخلاص در وجود حاج قاسم موج می‌زد و وقتی سخنرانی می‌کرد همه محو سخنانش می شدند.
وی تصریح کرد: اگر تمام مؤلفه‌های اخلاقی حاج قاسم را گرد هم بیاوریم یک مدرسه آموزشی به وجود می‌آید که می‌توان از آن درس‌ها گرفت.

مدرس مدرسه علوم دینی مکتب الزهراء قورچای در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه، از رسالت‌های مهم بانوان جامعه اسلامی تربیت فرزند و همسرداری می باشد، گفت: امروز دشمن بنیان خانواده ها را هدف قرار داده است و نباید بگذاریم دشمن از خلأ تربیتی در خانواده ها سوء استفاده کند.
خانم قورچایی رسالت عظیم مادران را تربیت فرزندی در مکتب قرآن و سیره پیامبر (ص) عنوان کرد و افزود: تربیت سالم فرزندان فقط درست کردن حجاب نیست بلکه مسائل اعتقادی و اخلاقی آنان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه، امنیت و آرامش امروز خود را قدر بدانیم زیرا مدیون زحمات پیامبر (ص) و رشادت شهدا هستیم، افزود: با الگو قرار دادن مکتب حاج قاسم باید ادامه دهنده راه ایشان باشیم تا زحمات آن عزیزان را جبران کنیم.

فهرست