امام جمعه بندر ترکمن:
ایجاد فاصله در میان مسلمانان از اهداف اصلی استکبار جهانی است / امروز دنیای اسلام به وحدت و همبستگی نیازمند است
آخوند کر گفت: امروز دنیای اسلام بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همبستگی نیازمند است.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند عبدالرحمان کر ضمن محکومیت اتفاقات اخیر در پاکستان و کشتار مسلمانان توسط گروه تروریستی داعش، با اشاره به این که امروز دنیای اسلام بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همبستگی نیازمند است، بیان داشت: راه و روش پیامبر گرامی اسلام بهترین راه برای تقویت وحدت میان مسلمانان جهان است.
وی با بیان اینکه، استکبار جهانی به دنبال آن است که با نام اسلام به اسلام ضربه بزند افزود: در نقاط مختلف جهان و مخصوصا در کشورهای اسلامی شاهد ظهور گروه های تکفیری هستیم که با نام اسلام به اسلام ضربه می زنند و نظام سلطه و استکبار جهانی نیز به دنبال این بوده که با نام اسلام به اسلام ضربه وارد کند.
امام جمعه بندر ترکمن با اشاره به اینکه، متاسفانه عده ای خودفروخته به دشمنان اسلام به نام اسلام دست به جنایت می زنند که از دیدگاه بشریت محکوم است، افزود: مأموریت گروهک‌های تکفیری داعش تضعیف اسلام و خدشه دار کردن چهره اسلام در دنیا است.
آخوند کر رفتارهای جنایتکارانه داعش را در کشورهای اسلامی محکوم و تصریح کرد: اسلام دین رافت و مهربانی است و رفتارهای خشن و غیر اخلاقی این گروهک تروریستی بر خلاف شرع و احکام اسلام می باشد.
وی با بیان اینکه وحدت بهترین سلاح برای مقابله با دشمنان است که همواره پیامبر اکرم(ص) نیز بر آن تاکید داشته‌اند، گفت: لازم است مسلمانان جهان باید با تأسی از سیره نبوی در جهت تحکیم وحدت و برادری میان خود گام بردارند تا بر دشمنان غلبه کنند.

فهرست