شناسه خبر: 6290

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=6290

امام جمعه اهل سنت تالش:
انقلاب اسلامی ایران همه معادلات جهانی را بر هم زد
حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه تالش در گفت و گو با رابط خبری گیلان، انقلاب اسلامی ایران را آغاز تحولی عظیم در کشور، منطقه و جهان خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ همزمان با آغاز دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه تالش در گفت و گو با رابط خبری گیلان، انقلاب اسلامی ایران را آغاز تحولی عظیم در کشور، منطقه و جهان خواند و با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی انفجار نور بود، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران همه معادلات جهانی را بر هم زد و استکبار جهانی را از اهداف شوم خود دور ساخت.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) رهبری آگاه و حکیم بود که همه اقشار ملت ایران را به برادری و برابری و یکدلی در برابر دشمن دعوت نمود، خاطر نشان کرد: ایشان با روشی مدبرانه چهره شوم طاغوت و استکبار را برای مردم روشن ساخت و مردم را برای مقابله با رژیم ظالم و مستبد که اهداف دشمنان اسلام را پیش می برد، برانگیخت.

امام جمعه اهل سنت تالش رهبر شناسی و دشمن شناسی و یکپارچگی را سه عامل اصلی پیروزی خون بر شمشیر در دهه فجر سال ۱۳۵۷ عنوان کرد و گفت: ما باید رهبر شناس باشیم همانگونه که خداوند در این زمینه به ما تذکر داده است و در قرآن کریم آمده است؛ قوم بنی اسرائیل پس از پذیرفتن دعوت به توحید از سوی حضرت موسی(ع)، پس از چهل روز غیبت آن حضرت، گوساله پرست شدند و مورد غضب قرار گرفتند.

وی افزود: سخنان حکیمانه رهبری در موضوعات مختلف باید مسیر راه دولت و ملت را تعیین کند و همانگونه که ایشان در موضوعات اخیر نسبت به خرید واکسن های آمریکایی و انگلیسی هشدار دادند و خریداری آن را ممنوع اعلام فرمودند.

حجت الاسلام حسین خانی پور بصیرت و آگاهی و دشمن شناسی را عامل دیگر پیروزی انقلاب خواند و اضافه کرد: امروز بصیرت و دشمن شناسی بیش از پیش مورد نیاز جامعه است چرا که دشمن از طرق مختلف تلاش می کند تا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه وارد کند و بین مردم و نظام فاصله بیاندازد که حقیقتاً به لطف الهی و با آگاهی مردم در این عرصه دشمن شکست های سختی را متحمل شده و خواهد شد.

وی یکپارچگی اقشار مختلف را یکی دیگر از عوامل پیروزی انقلاب خواند و با اشاره به لزوم بهره مندی از این ظرفیت در حال حاضر، گفت: در طول بیش از چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی دشمنان همواره تلاش کرده اند تا به انقلاب و ملت ایران ضربه بزنند که به لطف خدا در این زمینه شکست خورده اند.

امام جمعه اهل سنت تالش در ادامه برخی از دستاورد های انقلاب اسلامی را بر شمرد و خاطر نشان کرد: از مهم ترین این دستاورد ها تدوین قانون اساسی کشور بر اساس قوانین الهی و اسلامی و هم چنین آرامش و امنیت امروز حاکم بر جامعه است.

فهرست