رئیس مرکز اسلامی گلستان در محفل انس با قرآن مسجد محمد رئوف گنبد کاووس:
انتخابات ۱۴۰۰-(۳۶) – در آرمان شهر قرآنی مردم نسبت به تعیین سرنوشت حساس هستند
حجت الاسلام دیلم گفت: حضور گسترده در انتخابات باعث قوت نظام و نقش برآب شدن نقشه های دشمنان خواهد شد.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، حجت الاسلام نور علی دیلم در محفل انس با قرآن کریم با عنوان “گلستان قرآن گلستان حضور” در مسجد محمد رئوف گنبد کاووس، گفت: ضرورت حضور حداکثری در انتخابات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و حضور گسترده در انتخابات باعث قوت نظام و نقش برآب شدن نقشه های دشمنان خواهد شد.

رئیس مرکز اسلامی گلستان با اشاره به اینکه، وظیفه داریم از حق دینی، شرعی و ملی خود بهره ببریم، افزود: وطن دوستی، اعتقاد به وطن و حفظ امنیت جامعه در گرو حضور گسترده همه آحاد مردم در انتخابات است.
حجت الاسلام دیلم، بحث مشارکت و نظارت همگانی را از مهم ترین موضوع های آرمان شهر قرآنی و اسلامی عنوان کرد و گفت: دلسوزی نسبت به یکدیگر و همچنین امربه معروف و نهی از منکر از موضوعات اصلی مشارکت است و باید برای تعیین سرنوشت خودمان وارد عمل بشویم و سرنوشت و آینده خود، فرزندان و نسل آینده را با حضور به موقع و موثر خود رقم بزنیم.
وی با بیان اینکه، با مطالعه بین موجودین افرادی توانمند و دارای کارنامه درخشان را انتخاب کنیم، گفت: امروزه و در این برهه از زمان یکی از مظاهر حضور گسترده و تجلی آن، انتخابات است که باید با حضور حداکثری شرکت نماییم.

رئیس مرکز اسلامی گلستان با اشاره به آیات قرآن کریم که می فرمایند” خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر خودشان بخواهند” گفت: درسال ۵۷ مردم خواستند و اراده کردند، خداوند متعال نیز بر اراده مردم صحه گذاشت و پیروزی انقلاب رقم خورد.
حجت الاسلام دیلم با تاکید براینکه، با حرکت و انتخاب خود حاکم درست و امانت داری انتخاب نماییم، افزود: امروز مردم برای جامعه خود تصمیم گیری می کنند و وطن دوستی، اعتقاد به وطن و حفظ امنیت جامعه در گرو حضور گسترده مردم در انتخابات است.
وی با اشاره به اینکه در طول ۴۲ ساله گذشته دشمن انتظار شکست انقلاب را داشت اما توطئه های دشمنان با شکست روبرو شده و یکی یکی به زباله دان تاریخ رفته است، گفت: با تک تک رای های خود تیری بر قلب دشمنان خواهیم زد و این بار هم نقشه های آنان را نقش برآب خواهیم کرد.

رئیس مرکز اسلامی گلستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توجه به قرآن و آرمان اسلام از شاخصه های آرمان شهر قرآنی و اسلامی است.
حجت الاسلام دیلم گفت: طبق توجه به قرآن کریم و سنت رسول الله باید افق ما در این آرمان شهر قرآنی و اسلامی، تعاملات فی مابین مردم و همچنین تعاملات مردم با حاکمیت و حاکمیت با مردم باشد و باید توجه داشته باشیم که دستورات بزرگان دین به چه سبک و سیاقی است که خودمان را به آن آرمان شهر نزدیک کنیم و رقم بزنیم.
وی تصریح کرد: کاری که پیامبر عظیم الشان اسلام در آن اوضاع و احوال دوران جاهلیت انجام داد و باعث شد مسلمانان و اسلام الگو و اسوه یی برای جهانیان باشد.

رئیس مرکز اسلامی گلستان، پایبندی به دستورات قرآن کریم را اولین موضوعی عنوان کرد که در این آرمان شهر قرآنی و اسلامی باید مدنظر داشته باشیم افزود: در این خصوص باید با انجام اوامر الهی و دوری از نواحی با تلاوت قرآن کریم و قوی کردن ایمان سعادت دنیا و آخرت را نصیب حالمان کنیم.
حجت الاسلام دیلم گفت: محوریت توحید و عبادت خداوند متعال و با در نظر گرفتن محوریت عمل کردن به سنت رسول الله برای رسیدن به حیات طیبه الهی است که خداوند متعال برای مسلمانان و مومنان رقم زده است.
وی افزود: امیدواریم همه ما به این حیات پاک و پاکیزه مد نظر خداوند متعال برسیم تا رضوان الهی در روز قیامت شامل حال ما شود و رضایت پیامبر (ص) را نیز شامل بشویم.

رئیس مرکز اسلامی گلستان، موضوع خرد ورزی، بصیرت، دانش افزایی و معرفت را دومین نکته رسیدن به آرمان شهر قرآنی و دینی اعلام کرد و گفت: دین مبین اسلام به معرفت، بصیرت و دور اندیشی توجه دارد و لازم است با عمل به دستورات خداوند همه در این مسیر قرار بگیریم.
حجت الاسلام دیلم، سومین موضوع رسیدن به آرمان شهر قرآنی و دینی را تلاش برای اقامه قسط وعقل و داد درون جامعه بیان کرد و گفت: چهارمین مورد هم رعایت اصل اعتلال و میانه روی است و همه ما باید در راه پیامبر (ص)، این سنت را عمل کنیم تا سعادتمند شویم چنانچه مولای متقیان حضرت علی (ع) می فرمایند ” من جاهر را ندیدم مگر اینکه افراط می کند و یا تفریط می کند”، پس لازم است افرادی که وسواس دارند و افراط و تفریط می کنند باید خودشان را با قرآن و سنت رسول الله تنظیم کنند.
وی، پنجمین مورد رسیدن به آرمان شهر قرآنی و دینی را داشتن روحیه اتحاد، همبستگی و وحدت کلمه عنوان کرد و افزود: باید وحدت بین مسلمان حفظ شود، اگر وحدت کلمه بین جریان های سیاسی، بین اقوام و مذاهب اسلامی و همه مسلمانان وجود نداشته باشد، آینده مشخص است، زیر قرآن می فرماید در آن هنگام “سست می شوید” و باعث می شود مسلمانان به جان هم بیفتند و کفار و یهودی که شدید ترین دشمن مسلمانان هستند، دست به دست هم می دهند و صهیونیست و اسرائیل را درست کرده و بر مسلمانان حاکم می شوند.

گفتنی است، در این محفل قرآنی، قاری بین المللی استاد سید جواد حسینی و قاری ممتاز کشوری مولوی عبدالباسط توتازهی صبور،  آیاتی چند از کلام الله مجید را قرائت کردند.

 

فهرست