رئیس مرکز اسلامی گلستان در اردوی آموزشی و تربیتی طلاب خواهر مدارس علوم دینی اهل سنت:
امروزه سطح تاثیرگذاری بانوان در ارتقاء فرهنگ و استحکام خانواده و اجتماع قابل مقایسه با گذشته نیست
حجت الاسلام دیلم گفت: امروز سطح پردازش فکری و ارائه مطلب بانوان قوی تر شده است و باید قدر چنین سرمایه هایی را بدانیم.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، حجت الاسلام نور علی دیلم در اردوی آموزشی و تربیتی ویژه طلاب خواهر مدارس علوم دینی اهل سنت استان در اردوگاه صالحین سپاه نینوا گلستان در شیرآباد خان ببین گفت: بنا به فرمایش پیامبر گرامی اسلام (ص) که می فرمایند ” از گهواره تا گور دانش بجوئید” امروز هرچقدر در فراگیری علم کوشا باشیم و هر چقدر هم بدانیم، باز هم در جهل و عقب ماندگی هستیم و باید در فراگیری و علم آموزی تلاش فراوانی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه، با این نگاه مرکز اسلامی گلستان سلسله نشست هایی را بین طلاب، مدرسین، روحانیون و ائمه جمعه و جماعات، آغاز کرده است، افزود: طی این چند سال اخیر در مناسبت های گوناگون ملی و مذهبی، کارگاه ها و برنامه های آموزشی خوبی در مدارس علوم دینی برگزار شده است.
حجت الاسلام دیلم با بیان اینکه، این مرکز از هفته گذشته کلاس های آموزشی و تربیتی مجزایی ویژه ائمه جماعات و مدرسین در ۴ محور را آغاز کرده است، گفت: تاریخ اسلام و آشنایی با فرق و مذاهب، شناخت استکبار ستیزی در منظومه فکری امامین انقلاب، آشنایی با تاریخ، افکار و عقاید یهود و رژیم صهیونیستی و مدیریت فرهنگی مساجد از جمله محورهای این کلاس های آموزشی و تربیتی می باشد که امروز لازم است طلاب و روحانیون ما از جریان های عقیدتی، تحولات، تفسیرها و نگاه های جهان اسلام آشنا باشند.
وی، توانمند سازی طلاب و روحانیون را از اولویت های این مرکز بیان کرد و گفت: مرکز اسلامی گلستان آمادگی لازم برای توانمند سازی مدارس علوم دینی در موضوع های عقیدتی، آسیب های اجتماعی و بنیان خانواده را دارا می باشد.
رئیس مرکز اسلامی گلستان، ارائه خدمات بیمه ای و شهریه ای، نظام وظیفه و اعطای مدارک علمی معتبر وزارت علوم را از وظایف این مرکز عنوان کرد و گفت: امروز افتخار است که در حوزه های ترکمن صحرا به فارغ التحصیلان حوزوی اهل سنت مدرک علمی معتبر وزارت علوم اعطا می گردد که به شکر خدا علمای اهل سنت ما توانستند با همین مدارک در سال گذشته استخدام آموزش و پرورش بشوند و به فرزندان ما درس بدهند.
حجت الاسلام دیلم به ایجاد مرکز تخصصی اشاره کرد و افزود: با پیگیری های انجام شده و به همت دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از ابتدای بهمن ۱۴۰۰ مرکز تخصصی مرکز اسلامی گلستان آغاز به کار خواهد کرد و در سطح ۳ مدرک ارشد تخصصی تفسیر و مجموع چندین رشته را در این مرکز تخصصی ارائه خواهیم داد.
رئیس مرکز اسلامی گلستان با اشاره به بروز رسانی و ارائه خدمات مطلوب به جامعه مخاطب گفت: امروز مرکز اسلامی گلستان با استفاده از بروز ترین و قوی ترین نرم افزارهای آموزشی خدمات ارائه می دهد.
حجت الاسلام دیلم در ادامه سخنان خود با بیان اینکه، بانوان قشر تاثیرگذار جامعه هستند، گفت: همانطور که مشاهد می کنیم سطح تاثیرگذاری بانوان چه در بنیان خانواده و چه در سطح جامعه بیشتر است.
وی با اشاره به اینکه امروز بانوان فرهیخته و توانمند زیادی در سطح جامعه داریم، گفت: امروز بانوان ما سطح پردازش فکری و ارائه مطلب آنها بیشتر و قوی تر است و باید قدر چنین سرمایه هایی را بدانیم.
رئیس مرکز اسلامی گلستان با بیان اینکه، حوزه بهترین پناهگاه و مامن فرد مسلمان است، گفت: امروز طلاب و حوزویان درخصوص آسیب های اجتماعی در جامعه مسئول هستند و باید نقش آفرینی خود را در این خصوص داشته باشند تا تاثیر گذاری مطلوبی در امر کاهش آن داشته باشند.
حجت الاسلام دیلم با اشاره به اینکه، امروز باید مبانی انقلاب اسلامی و جهان اسلام را مطرح کنیم، گفت: سیاست ما این ایت که مبانی دقیق انقلاب تبیین و مطرح شود و بنا به منویات رهبر معظم انقلاب به هیچ وجهه نمی خواهیم شیعه سنی شود و یا سنی شیعه شود و یا اینکه از دل شیعه، شیعه انحرافی به وجود بیاید و از دل سنی، وهابیت و تکفیری بیرون بیاید.
وی گفت: اساس کار ما این است که گفتمان امامین انقلاب و جبهه مقاومت و استکبار ستیزی و مبارزه با یهود و اسرائیل که در قرآن کریم نیز در آن تاکید شده است را بیان کنیم.
رئیس مرکز اسلامی گلستان تصریح کرد: وقتی قرآن کریم یهود را شدید ترین دشمن مسلمان ذکر کرده است چگونه است که برخی کشورهای اسلامی دست دوستی بر یهود می دهند و یک دستشان بر روی پرده خانه خداست و دست دیگرشان در دست یهود و اسرائیل غاصب و کودک کش است.
حجت الاسلام دیلم با تاکید براینکه اگر قرآن کریم را قبول داریم باید در اجتماعات و نمازهای جمعه و مراسمات فریاد استکبار ستیزی سر دهیم، گفت: امروز  اگر ندای مظلومی بلند شد به فریادش برسیم و وی را به هر طریقی کمک کنیم.
وی با با ذکر این مطلب که اگر مدافعان حرم و مرزبانان ما نبودند وضعیت ما بدتر از این بود، گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اگر ما در خارج از مرزها از کشورمان دفاع نمی کردیم امروز باید در کردستان و خوزستان با دشمن روبرور می شدیم.
رئیس مرکز اسلامی گلستان گفت: امروز باید اندیشمندان و علمای ما از تفکرات و رسم و رسومات ترکمن صحرا دفاع کنند، گفت: اگر ما اینکار را نکنیم دشمن پا پیش خواهد گذاشت و با تفکرات غلط و جدید، جوانان ما و فرهنگ و آداب و رسوم ما را خواهد گرفت.

 

فهرست