شناسه خبر: 1501

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=1501

مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت:
امام صادق (ع) پرچمدار تقریب و وحدت جامعه اسلامی
آخوند عصام الدین گوگلان گفت: امام جعفر صادق (ع) بزرگ پرچمدار تقریب و وحدت جامعه اسلامی بوده است.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند عصام الدین گوگلان ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) به خبرنگار ما درباره ویژگی های شخصیتی امام جعفر صادق (ع) گفت: امام جعفر صادق (ع) در شرایط حساس تاریخی گوهر دین را از گزند شبهات حفظ کردند و در عین حال مانع ایجاد تفرقه در جامعه اسلامی می‌شدند.
وی افزود: آن حضرت شخصیتی عالم و بزرگوار بود که در طول عمر ۶۵ ساله خود، شاگردان بسیاری را در علوم و دانش‌های مختلف آموزش دادند به‌طوری که بسیاری از چهره‌های علمی و شخصیت‌های برجسته و مطرح در مکتب آن حضرت علم و دانش آموختند.
مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت ربانیه چنارلی تصریح کرد: امام جعفر صادق(ع) با درایت و موقع شناسی کامل، از فضای سیاسی دوران خود برای بیان احکام دین و افزایش محبت مردم به اهل بیت(ع) استفاده حداکثری کرد.
آخوند عصام الدین گوگلان اظهار کرد: شخصیت برجسته علمی و فقهی امام جعفر صادق(ع) مورد تایید رهبران و همه مذاهب است و برخی از آنان تاکید کرده اند که دانشمندتر از حضرت جعفر بن محمد(ع) ندیده اند.
وی گفت: رفتار امام صادق (ع) با دیگر مذاهب دوستانه و محبت آمیز بود همان طور که از انس ابن مالک که یکی از علمای بزرگ اهل سنت است بیان شده است ایشان بسیار متبسم و گشاده رو بوده است.
آخوند عصام الدین گوگلان خاطر نشان کرد: به هر حال از مسلمات تاریخی و حدیثی ما این است که ما باید با همه انسان‌ها برخورد با محبت و اخوت داشته باشیم مخصوصا امام صادق (ع) که با سیره رفتاری خود بر این مساله تاکید بسیار مهمی داشتند.

فهرست