امام جمعه اهل سنت محمود آباد گالیکش:
امام جماعت باید برای تحکیم وحدت و تقریب در جامعه تلاش کند
مولوی مشعوف گفت: امام جماعت یک مسجد وظیفه دارد برای تحکیم وحدت و تقریب در جامعه خود تلاش کند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، مولوی نعمت الله مشعوف در همایش تجلیل از مساجد شاخص اهل سنت شمال کشور با بیان اینکه احداث مسجد در مکان مناسب، وجود هیئت امنای فعال و تلاشگر و داشتن امام جماعت و روحانی موفق از نکات مهمی است که برای برتری و شاخص شدن مسجد لازم است، گفت: روحانی و امام جماعت مسجد باید اخلاق، صفات و روحیات پیامبر اکرم (ص) را الگو و اسوه خود قرار دهد و همچون نبی مکرم اسلام با اخلاق حسنه و رویی گشاده و تبسم با جماعت خود و خصوصا جوانان رفتار کند.
امام جمعه اهل سنت محمود آباد گالیکش با اشاره به اینکه پیامبر (ص) هرگز تبسم را از چهره خود دریغ نمی کرد، افزود: اولین اقدامی که پیامبر اکرم (ص) انجام داد ساخت مسجد و ایجاد و تقویت روحیه اخوت و همدلی در جامعه بود.
مولوی مشعوف با بیان اینکه روحانی و امام جماعت مسجد باید در غم و شادی جماعت خود شریک باشد، گفت: امام جماعت یک‌مسجد ضمن اینکه با برگزاری کلاس های آموزشی و برنامه های فرهنگی زمینه های تشویق و ترغیب جوانان به مساجد را فراهم کند باید برای تحکیم وحدت و تقریب در جامعه مخاطب خود تلاش کند.
وی با بیان اینکه بنا به فرمایش امام راحل مسجد سنگر است، افزود: باید این سنگرها را حفظ کنیم و با سخنان و صحبت های وحدت آفرین بر شکوه و عظمت مساجد و تحکیم بیشتر اتحاد و همدلی بیافزائیم.

فهرست