شناسه خبر: 1504

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=1504

روحانی اهل سنت گنبدکاووس:
امام جعفر صادق (ع) متعلق به تمام بشریت است
آخوند غفور ساده گفت: امام جعفر صادق (ع) متعلق به جهان اسلام و تمام بشریت است.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند غفور ساده ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) به خبرنگار ما درباره ویژگی های شخصیتی امام جعفر صادق (ع) گفت: امام جعفر صادق (ع) شخصیتی با دانش و عالمی دانشمند بودند که امام ابوحنیفه درباره شخصیت امام صادق (ع) می گوید: ” لولا السنتان لهلک النعمان ” من هرگز فقیه تر از اما صادق (ع) ندیده ام.
وی در ادامه سخنان خود درباره جایگاه امام صادق (ع) در آثار تفسیری و حدیثی گفت: بسیاری از علمای بزرگ اهل سنت، به جایگاه رفیع امام صادق(ع) معترف بوده‌اند.
امام جماعت اهل سنت گنبدکاووس در ادامه سخنان خود افزود: امام جعفر صادق (ع) مسجد پیامبر (ص) را در مدینه محل تدریس خود قرار داده بودند و از جمله شاگردان و بزرگانی که در محضر آن استاد بزرگ استفاده می کردند، امام ابوحنیفه و سفیان ثوری و تعداد زیادی از بزرگان بودند.
وی با اشاره به اینکه، امام جعفر صادق (ع) متعلق به جهان اسلام و تمام بشریت است، خاطر نشان کرد: ساده‌زیستی، دست‌گیری از نیازمندان و محرومان، خیرخواهی و گذشت، کار و تلاش و عبادت از ویژگی‌های برجسته شخصیتی امام صادق(ع) بود و ایشان در همه شئون زندگی، سیره پیامبر اکرم (ص) را الگوی رفتار خود قرار داده بودند.

فهرست