شناسه خبر: 1526

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=1526

مسئول قرارگاه تقریب بسیج طلاب و روحانیون گلستان:
امام جعفر صادق (ع) عالمی دانا و اهل عرفان و معنویت بود
آخوند عبدالرشید قورچائی گفت: امام جعفر صادق (ع) با چهره‌ای گشاده سخنان و سؤالات شاگردان خود را گوش می‌داد و نه تنها در علوم اسلامی و علوم عربی بلکه در فقه، اصول، فلسفه، طب، فیزیک، شیمی، ریاضیات و در علوم طبیعی و اجتماعی مانند جغرافیا و تاریخ نیز تبحر خاصی داشت.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند عبدالرشید قورچائی ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) به خبرنگار ما درباره ویژگی های شخصیتی امام جعفر صادق (ع) گفت: امام صادق(ع) در شهر مدینه متولد و عالم ربانی، دانا و اهل عرفان و معنویت بود.
وی گفت: امام صادق(ع) نه تنها در علوم اسلامی بلکه در فقه، اصول، فلسفه، طب، فیزیک، شیمی، ریاضیات و در علوم طبیعی و اجتماعی مانند جغرافیا و تاریخ نیز تبحر خاصی داشت.
مسئول قرارگاه تقریب سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان خاطر نشان کرد: در زمینه فضایل و مکارم اخلاقی امام جعفر صادق علیه السلام روایات و وقایع بسیار زیادی نقل شده است به طوری که آن حضرت با رفتار کریمانه و خلق و خوی الهی خود بسیاری از افراد را به راه صحیح هدایت فرمود، به گونه ای که پیروان دیگر مکاتب و ادیان نیز آن حضرت را الگو قرار می دادند.
آخوند عبدالرشید قورچائی تصریح نمود: از آنجاییکه امام صادق(ع) انسانی متواضع و از فضائل اخلاقی بسیاری برخوردار بود، اهل‌سنت نیز آن حضرت را الگو قرار می دهند.

فهرست