امام جمعه اهل سنت تاتارعلیا:
احسان و نیکوکاری از جمله مفاهیم ارزشمندی است که در قرآن کریم به آن تاکید شده است
آخوند جرجانی گفت: از جمله مفاهیم ارزشمندی که در آموزه‌های دینی به خصوص قرآن کریم، مورد تاکید و توجه قرار گرفته و به آن سفارش شده، احسان و نیکوکاری است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، آخوند حاجی محمد جرجانی در نماز جمعه تاریخ نهم مهر ماه ۱۴۰۰ در مصلی شهر تاتار علیا گفت: کمک کردن به ایتام و نیازمندان از بهترین کارهاست که اجر و ثواب بیشماری دارد.
وی گفت: امام علی‏ علیه السلام در اینخصوص می فرمایند: “خوشا به حال آن که به بندگان خدا نیکی کند و برای آخرت خود زاد و توشه برگیرد”.
امام جمعه اهل سنت تاتارعلیا تصریح کرد: از جمله مفاهیم ارزشمندی که در آموزه‌های دینی به خصوص قرآن کریم، مورد عنایت و توجه قرارگرفته و به آن سفارش شده، احسان و نیکوکاری است.
آخوند جرجانی با بیان اینکه، احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در عرصه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی، معنوی و… دارد، افزود: مؤمنان واقعی و انسان‌های صاحب خرد و اندیشه در هر عصر و نسلی، سعی و تلاش کرده‌اند خود را به صفت و ویژگی احسان و نیکوکاری، آراسته سازند.
وی خاطرنشان کرد: کمک کردن به نیازمند و حل مشکل آنها انسان مومن را در پیشگاه خداوند بزرگ کرده و پاداش آخرت را نصیب خواهد کرد.

فهرست