به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، نعمت عسکری در گفت و گو با خبرنگار ما با اعلام اینکه آزمونهای جامع تعیین سطح و ویژه مدرسین اهل سنت برگزار می شود، گفت: آزمونهای جامع تعیین سطح و ویژه مدرسین روحانیون اهل سنت شمال کشور روز پنج شنبه سوم مهرماه ۱۳۹۹ در دو شهر گرگان و گنبد کاووس برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه، آزمون ها در دو مکان حوزه علمیه امام خمینی (ره) گرگان و دانشگاه شمس گنبد کاووس برگزار خواهد شد، افزود: آزمون سطح یک روز پنج شنبه تاریخ ۹۹/۰۷/۰۳ ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۲:۳۰ ظهر و آزمون سطح دو جامع تعیین سطح و ویژه مدرسین نیز در همین روز ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰ برگزار خواهد شد.
نعمت عسکری به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون را الزامی دانست و افزود: شرکت کنندگان از آوردن تلفن همراه به داخل جلسه آزمون خودداری کنند و داوطلبان باید نیم ساعت قبل از شروع آزمون، در مکان تعیین شده حضور به هم رسانند.
معاون آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور همچنین به رعایت نکات بهداشتی نیز تاکید نمود و افزود: داوطلبان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله مناسب در طول آزمون اهتمام ویژه به عمل آورند.
نعمت عسکری با اشاره به اعطای مدرک رسمی معتبر وزارت علوم به طلاب و روحانیون اهل سنت، افزود: طلاب و دانش آموختگانی می توانند در این آزمون ها شرکت نمایند که ضمن تایید مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، دروس حوزوی خود را در سطح مورد تقاضا به پایان رسانده باشند و فاقد مدرک علمی معتبر باشند.
گفتنی است،دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با هدف تربیت طلاب عالم و آگاه، متخصص، متعهد و آشنا به مسائل روز با رعایت اصول بهداشتی مطابق با پروتکل های بهداشتی استان، اقدام به برگزاری آزمونهای جامع تعیین سطح روحانیون می کند.