معاون اجرایی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور:
آرامش امروز ما مدیون مجاهدت و تلاش های حاج قاسم سلیمانی در خارج از مرزهاست / بانوان جامعه اسلامی باید حضرت فاطمه (س) الگو قرار بدهند
بسطامی گفت: بانوان جامعه اسلامی باید اخلاق حضرت فاطمه زهرا (س) را الگو و راهنمای زندگی خود قرار دهند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، صدیقه بسطامی در جمع بانوان قرآنی “مکتب الزهرا ” قورچای آزاد شهر در خصوص شاخصه های خانواده موفق در مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت شهید سلیمانی گفت: امروز که ما در کمال آرامش و آسایش در کنار خانواده های خود زندگی می کنیم مدیون مجاهدت و تلاش های شهدا و خصوصا شهید حاج قاسم سلیمانی هستیم که در خارج از مرزهای کشورمان مسئولیت حراست و امنیت ما را برعهده داشت.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی مرد میدان بود، افزود: اکثریت قریب به‌اتفاق ما زمانی که حاج قاسم به شهادت رسید، ایشان را شناختیم و متوجه شدیم که چه گوهر گرانبهایی را از دست داده ایم.

معاون اجرایی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در ادامه افزود: حاج قاسم با شهادت خود شناخته شد و باعث گردید که ما به این موضوع پی ببریم که چه گوهرهای ناب و ناشناخته ای در بین خودمان داریم که قدر نمی دانیم.
بسطامی با اشاره به نقش بانوان در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس گفت: بانوان ما در انقلاب اسلامی نقش بسیار ارزشمندی در پیشبرد اهداف انقلاب داشتند و در کنار فرزندان و همسرانشان در صحنه های انقلاب نقش تاثیرگذاری داشتند.
وی با اشاره به اینکه دشمن بعد از انقلاب اسلامی فرصت استراحت نداد و جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس آغاز شد، افزود: در دوران دفاع مقدس نیز شاهد بودیم که فرزندان مادران این مرز و بوم کوچک و بزرگ در جنگ تحمیلی حضور داشتند و زنان و بانوان و دختران نیز در پشت جبهه ها در پشتیبانی از رزمندگان در تلاش و کوشش بودند.

معاون اجرایی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با بیان اینکه، اهرم اصلی شکل گیری شخصیت فرزندان ایران اسلامی برای دفاع از میهن، مادران بودند، افزود: بانوان کشورمان همگام با رزمندگان در دوران دفاع مقدس بسیار تاثیرگذار و اثرگذار بودند و امروز مادران شهدای امنیت، شهدای سلامت و همه مادران شهدای کشورمان واقعا گمنام هستند و در گمنامی چنین فرزندانی را تربیت کرده بودند.
بسطامی با بیان اینکه، رزمندگان در میدان جنگ جهاد می کردند، افزود: در این دوران سخت و تهاجم فرهنگی نیز، کار و تلاش بانوان جامعه اسلامی ما در مدیریت خانواده و تربیت فرزندان نوعی جهاد است.
وی با تاکید براینکه امروز باید بانوان ما خودشان را باور داشته باشند، گفت: امروز دشمن با فضای مجازی، ماهواره، موبایل، اینترنت و انواع اسباب بازی ها عمق خانواده و تربیت فرزندان را مورد هدف قرار داده است تا بتواند نسل آینده کشورمان را ضعیف و نابود کند.

وی با اشاره به بیانات امام راحل که می فرمایند “از دامن زن مرد به معراج می رود”، گفت: حضرت امام خمینی (ره) بارها از زحمات همسرشان تقدیر کرده بودند و یا شما اگر می‌بینید حضرت امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری، حاج قاسم سلیمانی‌ها، شهید بهشتی ها، شهید مطهری ها و …  قدردان زحمات زنان خود بودند، به خاطر آن بود که آنها موفق بشوند و به اهدافشان برسند.
بسطامی با بیان اینکه وظیفه اصلی زنان، مدیریت خانواده است که به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی اهمیت دارد، گفت: مدیریت خانواده نقش تاثیرگذاری در آینده جامعه دارد و بانوان جامعه اسلامی برای تربیت فرزندان صالح و موفق نقش مهمی دارند.
وی با اشاره به اینکه، عفت و حیا در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: بحث کردن درباره موضوع طلاق به یک امر عادی تبدیل شده است در حالی که در زمان های قدیم حتی به زبان آوردنش هم سخت و دشوار بود.

معاون اجرایی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به ایام دهه فاطمیه نیز افزود: بانوان جامعه اسلامی باید حضرت فاطمه (س) الگو قرار بدهند و سعی کنند که شاخصه‌های زندگی ایشان را در زندگی دنبال کنند.
بسطامی با بیان اینکه امروز الگوهای رفتاری حضرت فاطمه (س) در دسترس همگان قرار دارد، گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) کامل ترین و برترین الگو و اسوه برای زنان مسلمان جهان است که امروز نیاز است همه امت اسلامی بویژه زنان ما بیش از پیش در همه امور از این بانوی بزرگوار درس بگیرند.
وی با اشاره به اینکه، سیره رفتاری حضرت فاطمه (س) با فرزندان خود نیز سرمشقی مناسب برای تربیت صحیح فرزندان است، افزود: زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) مملو از آموزه های دینی و قرآنی است که هرانسانی از آن الگو برداری کند سعادت دنیا نصیب او می شود.

فهرست