استان گلستان

پايـگاه اطـلاع رسـاني دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور

امروز يکشنبه، 29 دي 1398| 24 جمادي الاول 1441

RSS
-(8 Body)  Print

خدمات RSS

آر.اس.اس (RSS) چيست؟

آر.اس.اس قابليتي ساده است که به کاربران اجازه مي دهد که تازه ترين و جديدترين اخبار و مطالب يک وبگاه (وب‌سايت) را بدون مراجعه به آن وبگاه، و با استفاده از برنامه هاي خبرخوان يا فيد خوان بطور خودکار دريافت و با صرف زمان کمي مطالعه نمايند. پيوند (link) مربوط به اين اسناد در وبگاه‌ها معمولاً با استفاده از يکي از دو نماد feed.gif و rss.gif مشخص شده و نمايش داده مي شود . به اين اسناد که حاوي اطلاعات هستند، فيد (Feed) و به برنامه هايي که اطلاعات موجود در فيدها را بطور خودکار دريافت کرده و نمايش مي‌دهند، فيدخوان (Feed Reader) و يا خبرخوان آر.اس.اس گويند.

چگونه مي‌توان برنامه‌هاي فيدخوان يا خبرخوان آر.اس.اس را تهيه نمود؟

انواع گوناگوني از اين برنامه ها وجود دارند که مي‌توانيد در اينترنت آنها را با عناوين «Feed Reader» يا «RSS Reader» مورد جستجو قرار دهيد و پس از نصب بر روي رايانه، از آنها استفاده کنيد. البته برخي از اين برنامه‌ها، به صورت تحت وب و رايگان نيز موجود هستند.

انواع آر.اس.اس پايگاه اطلاع رساني مرکز بزرگ اسلامي شمال کشور

 

  1. آر.اس.اس اخبار: عناوين و خلاصه آخرين اخبار درج شده در پايگاه اطلاع رساني مرکز بزرگ اسلامي شمال کشور را در اختيار کاربران قرار مي دهد.

 

نحوه اشتراک دريافت اخبار از پايگاه اطلاع رساني مرکز بزرگ اسلامي شمال کشور

پس از نصب برنامه خبرخوان آر.اس.اس مي‌توانيد به چند روش مشترک دريافت خبرها  شويد.

روش اول اين است که پيوند آر.اس.اس مورد نظرتان را در برنامه خبرخوان کپي کنيد.

روش دوم اين است که نشاني يا نماد آر.اس.اس مربوطه را به درون برنامه خبرخوان بکشيد.

آدرس:گلستان-گرگان–بلواربهارستان-مقابل اداره کل آموزش و پرورش-ساختمان دفترنمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت شمال کشور---تلفن:3_32688720-017---فکس:32688724-017 ---پيامک:3000520905

© Copyright shomal.dmsonnat.ir. All Rights Reserved.