استان گلستان

پايـگاه اطـلاع رسـاني دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور

امروز چهارشنبه، 1 آبان 1398| 24 صفر 1441

معرفي دفتر
-(9 Body)  Print

 

حجت الاسلام والمسلمين خيرخواه

رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور

 

به منظور ارائه خدمات و تأمين نيازهاي فرهنگي، مذهبي، اجتماعي و آموزشي جامعه اهل سنت در شمال کشور و ارتقاء جايگاه آن در دو استان، دفترنمايندگي ولي فقيه شمال کشور با مرکزيت دفتر در شهرستان گرگان و دو شعبه واقع در گنبد و گيلان با تلاش، فعاليت، برنامه ريزي و پيگيري هاي مستمر با برخورداري از منويات و ديدگاههاي معمارکبيرانقلاب حضرت امام راحل (ره)  و بهره گيري از نظرات و منويات حکيمانه مقام معظم رهبري (مدظله العالي)  وحمايت و پشتيباني نماينده ولي فقيه در استان گلستان  از بدو تاسيس  در سال 1367 تاکنون فعاليت مثمرثمري داشته است .بالاخص از سال 1387 (با توجه به مصوبه 613 شوراي عالي انقلاب فرهنگي) و تأسيس دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت با رويکرد استفاده از اسناد بالادستي و فرادستي و سند چشم انداز، بالاخص سياست هاي ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) با تهيه و تدوين برنامه 5 ساله و اجراي نمودن آن برنامه از سوي دبيرخانه،  رشد و ارتقاء جامعه هدف در ايران اسلامي از جايگاه والايي برخوردار گرديد و اين امر موجب توسعه و گسترش فعاليت هاي برنامه اي و اجرايي، با شتابي معقول براي رسيدن به اهداف عالي سازماني موجب رشد و بالندگي و تلاش مضاعف در دفاتر استانها و مراکز گرديد.

هم اکنون اين دفتر در حوزه هاي آموزش و پژوهش، فرهنگي و امور روحانيون، اداري مالي  با بکارگيري نيروهاي مجرب و باتجربه و همچنين جوان و تحصيل کرده شيعه وسني مشغول به فعاليت و خدمات رساني به جامعه اهل سنت استانهاي گلستان و گيلان و بطور اخص  مدارس علوم ديني ، مساجد و ائمه جمعه و جماعات مي باشد. در طول مدت خدمت اين دفتر؛  فعاليتها و برنامه ها و اقدامات بسيار مؤثري با رويکرد جديد در اين عرصه به منصه ظهور رسانيده و در جلب نظر و همگرايي و تعامل اهل سنت با نظام جمهوري اسلامي ايران و رهبري نظام به موفقيتهاي بزرگي نائل شده است . اگر چه تا رسيدن به سرمنزل مقصود و آرمانهاي نهايي و اهداف دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني راهي طولاني در پيش داريم اما به عنايت و لطف خداوند بزرگ و همت والاي مسئولان ، مديريت و پرسنل تلاشگر دفتر چشم دوخته ايم تا کما في السابق با تلاش صادقانه ، استانهاي گلستان و گيلان را به لحاظ تحکيم بيشتر وحدت بين شيعه و سني در کشور شاهد باشيم.  

 

اهداف وبرنامه هاي  کلي دفتربه شرح ذيل مي باشد :

  • پيگيري و اجرائي نمودن رهنمود هاي مقام معظم رهبري در حوزه اهل سنت و روحانيون ،ائمه جمعه و جماعات ،مبلغين و ... كه از سوي دبيرخانه ابلاغ مي شود.
  • تربيت عالمان آگاه، متعهد و متخلق براي انجام وظايف و پاسخ به نيازهاي ديني جامعه اهل سنت.
  • ساماندهي امور آموزشي وفرهنگي با تأكيد بر آموزشهاي تطبيقي و زبان رسمي كشور.
  • نشر فرهنگ تقريب ووحدت و انسجام اسلامي.
  • ارتقاي كيفي مدارس علوم ديني اهل سنت
  • ساماندهي مساجد و ائمه جماعات و شناسايي مكتب خانه ها و دارالقرآن ها و ...
  • اجراي برنامه ها وهمايشات باموضوعات ملي وديني

آدرس:گلستان-گرگان–بلواربهارستان-مقابل اداره کل آموزش و پرورش-ساختمان دفترنمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت شمال کشور---تلفن:3_32688720-017---فکس:32688724-017 ---پيامک:3000520905

© Copyright shomal.dmsonnat.ir. All Rights Reserved.