استان گلستان

پايـگاه اطـلاع رسـاني دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور

امروز چهارشنبه، 22 آبان 1398| 16 ربيع الاول 1441

Latest News

توحید و خداشناسی رمز موفقیت بندگان خدا است
امام جمعه نیاز آباد بندر ترکمن گفت: توحید مهم ترین اصل از اصول دین مبین اسلام است.
کمک به ایتام از مهمترین مسائل اجتماعی است
سخنران نماز جمعه بندر ترکمن گفت: از مهم‌ترین مسائل اجتماعی جامعه امروز ایتام و کمک به یتیمان است.
نماز جمعه از بهترین اجتماعات امت اسلامی است
امام جمعه اهل سنت ینقاق شهرستان گلیکش نماز جمعه را از محبت های بی کران خداوند ذکر کرد و افزود: یکی از بهترین اجتماع های عظیم امت اسلامی نماز جمعه است.
مراعات حق‌الناس نشانه احترام به حقوق دیگران است
سخنران نماز جمعه پیشکمر فراغی گفت: مومنین حق الناس را جدی بگیرند، زیرا که در روز قیامت خداوند از حق خود می گذرد اما از حق الناس نمی گذرد.
قرآن برای پدر و مادر، جایگاه ویژه‌ای قایل شده است
حجت‌الاسلام خداداد طالبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد بلال حبشی دهستان لمر سفلی از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به رحلت رسول اکرم (ص) به بیان روایت لحظات وداع پیامبر اکرم(ص) با حضرت فاطمه زهرا(س) و اهل بیت و نزدیکان ایشان پرداخت.
نماز انسان را از فحشا و منکر باز می دارد
حجت الاسلام مسعود بختیاری در خطبه های نماز جمعه در مسجد سید اولیا روستای پونل شهرستان رضوانشهر با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیه 45 سوره عنکبوت گفت: خداوند تبارک و تعالی در این آیه به اهمیت جایگاه نماز تاکید می کند و می فرماید؛ نماز انسان را از فحشا و منکر باز می دارد.
محبت رسول خدا(ص) و اهل بیت ایشان در قلب همه مومنان جاری است
حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد در خطبه های نماز جمعه در مسجد بابا حسن بخش لوندویل شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به رحلت رسول گرامی اسلام(ص) گفت: محبت رسول خدا(ص) و اهل بیت ایشان در قلب ها آثار و برکات فراوارنی را برای ما به همراه خواهد داشت
پیوستگی به عظمت وجود الهی به انسان شجاعت و آرامش می بخشد
حجت‌الاسلام یعقوبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای خاله سرای 57 از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت: از خداوند تبارک و تعالی درخواست می کنیم و به نور ذات پاکش و به بزرگان و اولیای درگاهش قسم می دهیم که عمر ما را در طاعت و خدمت خود سپری کند و ما را از بندگان مقرب و دعا گویان درگاهش قرار دهد.
نماز موجب خود سازی انسان می شود
حجت الاسلام حسین خانی پور در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با بیان اینکه خود سازی مهم ترین وظیفه انسان در برابر وسوسه های شیطانی است، اظهار داشت: اگر ما خود را نسازیم دشمنان در فرهنگ ما نفوذ می کنند و ما را از فرهنگ و تمدن ناب اسلامی دور می سازند.
باید به همه جنبه های قرآن تدبر داشته باشیم
حجت الاسلام واثق صبوری در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله(ص) روستای کوته کومه از توابع بخش لوندویل شهرستان آستارا گفت: قرآن کریم فقط مختص مباحث اعتقادی نیست بلکه در آیات الهی ما را به تدبر در نظم و نظام آفرینش دعوت نموده و آیات متعددی در مورد آسمان ها و زمین و ثمرات آن برای انسان بیان فرموده است که همه این ها نشانه های خداوند تبارک و تعالی هستند.
Back   4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12  -  13   Next

آدرس:گلستان-گرگان–بلواربهارستان-مقابل اداره کل آموزش و پرورش-ساختمان دفترنمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت شمال کشور---تلفن:3_32688720-017---فکس:32688724-017 ---پيامک:3000520905

© Copyright shomal.dmsonnat.ir. All Rights Reserved.