مومنین بر تعهد خود نسبت به خدا و رسول الله پایبند باشند
تاريخ:1398/7/14 بازديد: 22
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: مومنین بر تعهد خود نسبت به خدا و پیامبر گرامی اسلام پایبند باشند.


به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند عبدالکریم جاور در نماز جمعه روز 12 مهر ماه 1398 در مصلی اهل سنت گنبد کاووس ضمن آرزوی قبول طاعات و عبادات مسلمین در ماه صفر و قرائت آیاتی از قرآن کریم گفت: خداوند در این آیه شریفه خطاب به مومنین می فرمایند؛ “مثل زمان جاهلیت نباشید و بر تعهد خود بر یگانگی الله متعال و برحق بودن رسول الله (ص) متعهد و پایبند باشید.

وی با بیان اینکه، راه خدا صراط مستقیم است، اگر به چپ یا راست کشیده شود به مقصد نخواهد رسید، افزود: صراط مستقیم یعنی راه قرآن، دین و بندگی خدا و مومنین باید بر تعهدات خود امثال نمازهای پنجگانه، روزه، ذکات و جدیت در اعمال صالحات پایبند و استوار باشند.

آخوند عبدالکریم جاور با تاکید بر اینکه انسان مومن و متعهد بنده ی انسان دیگر یا بنده ی آفتاب، ستارگان، ثروت و قدرت های جهانی نیست اظهار داشت: ما در هر نماز چندین بار آیه شریفه ” إِیَّاکَ نَعْبُدُ وَ إِیَّاکَ نَسْتَعینُ” را تکرار می کنیم. یعنی اینکه می گوییم بنده تو هستیم و از دستورات تو خارج نمی شویم و هرچه فرمان دهی انجام می دهیم.

وی تصریح کرد: انسان مومن نباید ذره ای، ثانیه ای یا سانتی از ایمان به خدا و رسول (ص) فاصله بگیرد و در خدمت در راه خدا سستی کند. یا در عمل به احکام و فرایض دینی، اخلاقیات، پوشش مناسب، تربیت فرزندان و … دل بخواهی رفتار کند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه نعمات مادی و معنوی خداوند بی حکمت نیستند