اسلام برای هدایت و سعادت زندگی دنیوی و اخروی بشر است
تاريخ:1398/7/14 بازديد: 17
امام جمعه روستای حاجی قوشان شهرستان گنبد کاووس گفت: اسلام به عنوان دین جاودانه ای است که برای هدایت و سعادت زندگی دنیوی و اخروی بشر آمده است.


به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند احمد عطا در نماز جمعه روز 12 مهر ماه 1398 در روستای حاجی قوشان شهرستان گنبد کاووس با بیان اینکه، اسلام به عنوان دین جاودانه ای است که برای هدایت و سعادت زندگی دنیوی و اخروی بشر آمده است، گفت: دین مبین اسلام در کتاب خود، قرآن کریم، نکات لازم را در این زمینه برای افراد ذکر کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تلاوت آیه 161 سوره آل عمران (وَمَا كَانَ لِنَبِيٍّ أَن يَغُلَّ وَمَن يَغْلُلْ يَأْتِ بِمَا غَلَّ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ثُمَّ تُوَفَّى كُلُّ نَفْسٍ مَّا كَسَبَتْ وَهُمْ لاَ يُظْلَمُونَ)، گفت: و هيچ پيامبرى را نسزد كه خيانت ورزد و هر كس خيانت ورزد روز قيامت با آنچه در آن خيانت كرده بيايد آنگاه به هر كس (پاداش) آنچه كسب كرده به تمامى داده مى‏‌شود و بر آنان ستم نرود.

امام جمعه روستای حاجی قوشان شهرستان گنبد کاووس افزود: قرآن می‌فرماید، شأن هیچ پیامبری نیست که خیانت کند، (کارهای پنهانی انجام دهد) هر کسی که مخفیانه خیانتی نماید روز قیامت خیانتش را با خود می‌آورد، سپس به هر نفسی به طور کامل جزای کسب او داده می‌شود و ظلمی به آنان نمی‌شود.

آخوند احمد عطا در بخش دیگری از سخنان خود درباره عدالت حاکم با رای و قضاوت درست در بین مردم اشاره کرد و افزود: اسلام به عنوان دین جاودانه ای که برای هدایت و سعادت زندگی دنیوی و اخروی بشر آمده، در کتاب خود، قرآن، نکات لازم را در این زمینه برای افراد ذکر کرده است.

وی با بیان اینکه، انسان موجودی است که در زندگی نیازمند برقراری مناسبت روابط اجتماعی با دیگران است، تصریح نمود: انسان موجودی است که نیازمند روابط اجتماعی است و بدون حضور در اجتماع هیچ‌گاه از عهده پاسخگوئی به نیازهای زندگی خویش بر نمی‌آید.