استان گلستان

پايـگاه اطـلاع رسـاني دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور

امروز چهارشنبه، 22 آبان 1398| 16 ربيع الاول 1441

عمل به دستورات دین در همه زمینه های فردی و اجتماعی لازمه سعادت است

تاریخ انتشار: 1398/7/29-11:40
کد خبر: 61534
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت شلقون تالش:
عمل به دستورات دین در همه زمینه های فردی و اجتماعی لازمه سعادت است
حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی و بیان آیات و روایات سخنان خود را اغاز کرد و با اشاره به اینکه دستگیری از نیازمندان موجب خشنودی پرورگار متعال خواهد شد، گفت: اگر در محله ای فقیر، مستمند و یا یتمی وجود داشته باشد چه بسا خداوند آنان را برای امتحان سایر ساکنان آن محل قرار داده است، پس تلاش کنیم تا دستگیر دیگران باشیم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت از گيلان؛ حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی و بیان آیات و روایات سخنان خود را اغاز کرد و با اشاره به اینکه دستگیری از نیازمندان موجب خشنودی پرورگار متعال خواهد شد، گفت: اگر در محله ای فقیر، مستمند و یا یتمی وجود داشته باشد چه بسا خداوند آنان را برای امتحان سایر ساکنان آن محل قرار داده است، پس تلاش کنیم تا دستگیر دیگران باشیم.

وی با بیان اینکه در آیات متعددی از قرآن کریم به مسائل اجتماعی پرداخته شده است و کمک به مساکین و مستمندان نیز از جمله آیات الهی است که به امور اجتماعی پرداخته است، اضافه کرد: اگر تدبری در قرآن داشته باشیم هر مساله ای که در قران منتهی به آخرت می شود به اعمال ما در دنیا و به خصوصا حق الناس و مسایل اجتماعی ارتباط پیدا می کند.

امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با تاکید بر اهمیت حقوق همسایه، اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) در روایتی فرمودند؛ جرائیل آن گونه در مورد همسایه به من سفارش نمود، تا آن جا که گمان کردم همسایه می تواند از همسایه خود ارث ببرد و این نشان از اهمیت رعایت حقوق همسایه است که باید آن را به نحو احسن ادا کرد.

وی با بیان اینکه همه ما می بایست در معاشرت و دوستی حق دیگران را به طور کامل رعایت کنیم و تلاش نماییم کمترین تعدی بر دوستان خود روا نداریم، افزود: حق دوست، حق همسایه، حق مستمند و حق مسافر همه از حقوق اجتماعی است که در تعالیم دینی به آن پرداخته شده است.

حجت الاسلام هاشم رضایی در پایان سخنان خود بیان داشت: دین اسلام برای حیوانات نیز حق و حقوق قایل است بنابراین می بایست حقوق حیوانات را نیز رعایت نماییم و از مفاهیم و تعالیم دینی در همه زمینه ها مطلع شویم و به آن جامه عمل بپوشانیم. 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:گلستان-گرگان–بلواربهارستان-مقابل اداره کل آموزش و پرورش-ساختمان دفترنمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت شمال کشور---تلفن:3_32688720-017---فکس:32688724-017 ---پيامک:3000520905

© Copyright shomal.dmsonnat.ir. All Rights Reserved.