استان گلستان

پايـگاه اطـلاع رسـاني دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور

امروز يکشنبه، 29 دي 1398| 24 جمادي الاول 1441

مومنین بر تعهد خود نسبت به خدا و رسول الله پایبند باشند

تاریخ انتشار: 1398/7/14-13:7
کد خبر: 61462
Print
Rss Services


امام جمعه گنبدکاووس:
مومنین بر تعهد خود نسبت به خدا و رسول الله پایبند باشند
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: مومنین بر تعهد خود نسبت به خدا و پیامبر گرامی اسلام پایبند باشند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند عبدالکریم جاور در نماز جمعه روز 12 مهر ماه 1398 در مصلی اهل سنت گنبد کاووس ضمن آرزوی قبول طاعات و عبادات مسلمین در ماه صفر و قرائت آیاتی از قرآن کریم گفت: خداوند در این آیه شریفه خطاب به مومنین می فرمایند؛ “مثل زمان جاهلیت نباشید و بر تعهد خود بر یگانگی الله متعال و برحق بودن رسول الله (ص) متعهد و پایبند باشید.
وی با بیان اینکه، راه خدا صراط مستقیم است، اگر به چپ یا راست کشیده شود به مقصد نخواهد رسید، افزود: صراط مستقیم یعنی راه قرآن، دین و بندگی خدا و مومنین باید بر تعهدات خود امثال نمازهای پنجگانه، روزه، ذکات و جدیت در اعمال صالحات پایبند و استوار باشند.
آخوند عبدالکریم جاور با تاکید بر اینکه انسان مومن و متعهد بنده ی انسان دیگر یا بنده ی آفتاب، ستارگان، ثروت و قدرت های جهانی نیست اظهار داشت: ما در هر نماز چندین بار آیه شریفه ” إِیَّاکَ نَعْبُدُ وَ إِیَّاکَ نَسْتَعینُ” را تکرار می کنیم. یعنی اینکه می گوییم بنده تو هستیم و از دستورات تو خارج نمی شویم و هرچه فرمان دهی انجام می دهیم.
وی تصریح کرد: انسان مومن نباید ذره ای، ثانیه ای یا سانتی از ایمان به خدا و رسول (ص) فاصله بگیرد و در خدمت در راه خدا سستی کند. یا در عمل به احکام و فرایض دینی، اخلاقیات، پوشش مناسب، تربیت فرزندان و … دل بخواهی رفتار کند.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه نعمات مادی و معنوی خداوند بی حکمت نیستند، اظهار داشت: خداوند هر آن میزان خلوص تعهد بندگانش را با نعماتی که به وی بخشیده می آزماید و همه اعمال و کردارتان، عبادات، اخلاقیات معاملات شما امتحانات الهی هستند و سعی کنید از این امتحان سربلند بیرون بیایید..
آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: خداوند همانطوری که نعمت ها را در اختیار شما قرار داده به مرور زمان از شما پس می گیرد پس باید در حکمت این نعمات تعقل کنید.
وی گفت: خداوند همانگونه که کودک چهار دست پا را نیرو بخشید تا رو پای خود بایستد به همان صورت نیز زمین گیرش می کند و در این فاصله زمانی باید بسنجید که چه میزان ایمان آورده اید و اگر خود شناس باشید هیچگاه تکبر نخواهید کرد.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:گلستان-گرگان–بلواربهارستان-مقابل اداره کل آموزش و پرورش-ساختمان دفترنمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت شمال کشور---تلفن:3_32688720-017---فکس:32688724-017 ---پيامک:3000520905

© Copyright shomal.dmsonnat.ir. All Rights Reserved.