استان گلستان

پايـگاه اطـلاع رسـاني دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور

امروز يکشنبه، 29 دي 1398| 24 جمادي الاول 1441

استفاده از کلاه ایمنی توسط موتور سواران باید به یک فرهنگ تبدیل شود

تاریخ انتشار: 1398/7/14-13:4
کد خبر: 61458
Print
Rss Services


سخنران نماز جمعه آق قلا:
استفاده از کلاه ایمنی توسط موتور سواران باید به یک فرهنگ تبدیل شود
فرمانده انتظامی شهرستان آق قلا گفت: استفاده از کلاه ایمنی توسط موتور سواران باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، سرهنگ اکبر سجادی مقدم در نماز جمعه روز 12 مهر ماه 1398 در مصلی اهل سنت آق قلا ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی با اشاره به عدم استفاده موتور سیکلت سواران از کلاه ایمنی گفت: استفاده از کلاه ایمنی توسط موتور سواران باید به یک فرهنگ تبدیل شود.
سرهنگ اکبر سجادی مقدم، استفاده از كلاه ايمنی هم برای راكب و هم برای سرنشين موتورسيكلت ها را لازم و ضروری دانست و افزود: بر اساس آمار بدست آمده از کارشناسان بیشتر آسيب های جدی به موتورسواران و سرنشين ها به دليل نداشتن كلاه ايمنی است.
امام جمعه آق قلا نیز در این آئین به خصوصیات اخلاقی پیامبر گرامی اسلام اشاره کرد و افزود: نمازگزاران همیشه خوش اخلاق و خوش برخورد باشند و در هر زمینه ای پیامبر گرامی اسلام را الگوی خود قرار بدهند.
آخوند عبدالحی میرزاعلی با اشاره به خصوصیات اخلاقی پیامبر (ص) گفت: پیامبر (ص) بخشنده ترين مردم بود و با لهجة نرم و محترم خویش صادق و امین نیز بودند.
وی با بیان اینکه، پیامبر گرامی اسلام، از شجاع ترین انسان ها بود، افزود: پیامبر (ص) باحيا و متواضع بود و هديه را قبول مي کرد و در مقابل نیز هديه مي داد.
امام جمعه آق قلا در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه، پیامبر (ص) به خاطر نفس خود خشم و انتقام نمي گرفت، اما به خاطر حرمت شکني دستورات الهي به شدت ناراحت مي شد، گفت: پیامبر گرامی اسلام  با فقرا مجالست مي کرد و به عیادت بیماران می رفت، شوخي مي کرد ولي به جز حق چيزي نمي گفت.
آخوند عبدالحی میرزاعلی در ادامه خصوصیات اخلاقی پیامبر گرامی اسلام گفت: اگر صحابه اي را غمگين مي ديد با شوخي و لبخند او را شاداب و مسرور مي ساخت و اگر کسي غايب مي شد جوياي احوال او مي شد و به کودکان سلام مي داد، خوش برخورد و انساني به تمام معنی بود.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:گلستان-گرگان–بلواربهارستان-مقابل اداره کل آموزش و پرورش-ساختمان دفترنمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت شمال کشور---تلفن:3_32688720-017---فکس:32688724-017 ---پيامک:3000520905

© Copyright shomal.dmsonnat.ir. All Rights Reserved.