استان گلستان

پايـگاه اطـلاع رسـاني دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور

امروز يکشنبه، 29 دي 1398| 24 جمادي الاول 1441

اقامه نماز جماعت آثار و برکات زیادی در پی دارد

تاریخ انتشار: 1398/7/14-13:2
کد خبر: 61456
Print
Rss Services


امام جمعه تاتار علیا:
اقامه نماز جماعت آثار و برکات زیادی در پی دارد
امام جمعه اهل سنت تاتار شهر علیا گفت: اقامه نماز به صورت جماعت آثار و برکات زیادی در پی دارد.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند حاجی محمد جرجانی در نماز جمعه روز 12 مهر ماه 1398 در شهر تاتار علیا ضمن بیان اینکه، اقامه نماز جماعت آثار و برکات زیادی در پی دارد، افزود: آئین دین مبین اسلام از ابعاد اجتماعی مهمی برخوردار است و در بسیاری از برنامه هایش بر وحدت و یکپارچگی تاکید نموده است.
وی با تاکید براینکه، نماز جماعت، مقدمه وحدت صفوف و نزدیکی دلها است، تصریح نمود: نماز جماعت بهترین و کم خرج ترین اجتماع است و نوعی دید و بازدید و آگاهی از مشکلات و نیازهای یکدیگر و زمینه ساز تعاون اجتماعی بین مسلمین است.
امام جمعه اهل سنت تاتار شهر علیا در ادامه سخنان خود با تلاوت چند آیه از قرآن کریم به آداب نماز اشاره نمود و گفت: همانگونه که کلید بهشت نماز است، کلید نماز نیز وضو و طهارت می باشد.
آخوند حاجی محمد جرجانی خاطر نشان کرد: سنجیده است که انسان نیکوکار و نمازگزار هنگامی که به سوی ارتباط با خداوند متعال می پردازد، پاک، بی عیب و پاکیزه باشد.
وی با اشاره به اینکه، وضو گام اول برای برپایی نماز است، تصریح نمود: برپایی نماز به جماعت از ثواب و برکات زیادی برخوردار است و نماز پیر و جوان و نوجوان و کودک نمی شناسد، بلکه همه مومنان باید مناجات با خالق خود را داشته باشند و ارتباط با پروردگار خود را در دل خود پرورش دهند.
امام جمعه اهل سنت تاتار شهر علیا در خاتمه سخنان خود با اشاره به اینکه، جوانان آینده سازان کشور هستند، بر حضور پرشور مردم خصوصا جوانان در نمازهای جمعه و جماعت تاکید نمود.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:گلستان-گرگان–بلواربهارستان-مقابل اداره کل آموزش و پرورش-ساختمان دفترنمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت شمال کشور---تلفن:3_32688720-017---فکس:32688724-017 ---پيامک:3000520905

© Copyright shomal.dmsonnat.ir. All Rights Reserved.