استان گلستان

پايـگاه اطـلاع رسـاني دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور

امروز يکشنبه، 29 دي 1398| 24 جمادي الاول 1441

برگزاری مراسم فارغ التحصیلی مدرسه علوم دینی نعمانی گمیشان

تاریخ انتشار: 1398/7/13-13:41
کد خبر: 61432
Print
Rss Services


برگزاری مراسم فارغ التحصیلی مدرسه علوم دینی نعمانی گمیشان
مراسم فارغ التحصیلی جمعی از طلاب مدرسه علوم دینی نعمانی گمیشان برگزار شد.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، 11 نفر از طلاب مدرسه علوم دینی نعمانی گمیشان طی مراسمی با حضور اقشار مختلف مردم، علما و مسئولین فارغ ‌التحصیل شدند.
در این آئین نماینده ولی فقیه در استان گلستان طی سخنانی با یاد مرحوم آخوند عبدیجان نبوی نژاد، آن مرحوم را الگویی برای مردم بخصوص طلاب و روحانیون دانست و با ذکر روایتی از رسول اکرم (ص) گفت: مردم عادی هم می توانند فقیه باشند.
حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده در ادامه سخنان خود ضمن دعای خیر برای سلامتی و بهبودی آخوند بهرام گلدي نبوی نژاد امام جمعه گمیشان، تلاش ایشان را در تعلیم و تربیت طلاب ستودند.
وی با اشاره به آیات قرآن کریم که جهاد یکی از بزرگ ترین فرایض اسلامی است، عنوان نمود: کسی که در راه خدا جان خود را از دست می دهد از بالاترین خوبی هاست و همچنین آیات قرآن کریم تفقه در دین را نیز همانند جهاد فی سبیل الله عنوان کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در ادامه افزود: مانند این جوانان که با حضور خود در مدارس علوم دینی آمده اند تا آگاه به مسائل دینی شده و دین فهم شوند.
حضرت آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه، طلاب بعد از فارغ التحصیلی برای تبلیغ و گسترش دین تلاش می کنند، اظهار کرد: مهم ترین وظیفه مدارس علوم دینی این است که طلابی تربیت نمایند که با فهم و درک دین آن را در میان مردم تبلیغ نمایند.
وی با اشاره به اینکه طبق آیات قرآن، انسان نتیجه اعمال خوب و بدش را در روز قیامت می بیند، تصریح نمود: مردم عادی هم می توانند فقیه باشند و لحظه ای این مهم رخ می دهد که آیه ای از آیات قرآن کریم به دل انسان بنشیند و در آن اثرگذار باشد.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:گلستان-گرگان–بلواربهارستان-مقابل اداره کل آموزش و پرورش-ساختمان دفترنمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت شمال کشور---تلفن:3_32688720-017---فکس:32688724-017 ---پيامک:3000520905

© Copyright shomal.dmsonnat.ir. All Rights Reserved.