استان گلستان

پايـگاه اطـلاع رسـاني دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور

امروز يکشنبه، 29 دي 1398| 24 جمادي الاول 1441

امروز وحدت امت اسلامی مهمترین مسئله ای است که باید به آن توجه کرد

تاریخ انتشار: 1398/7/13-13:33
کد خبر: 61431
Print
Rss Services


رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور:
امروز وحدت امت اسلامی مهمترین مسئله ای است که باید به آن توجه کرد
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با بیان اینکه، دشمنان نظام جمهوری اسلامی به دنبال بی انگیزه کردن مردم هستند، گفت: دشمن امروز در تلاش است تا از طریق فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای، انگیزه ها و آرمان های انقلاب اسلامی را بین مردم خصوصا جوانان کم رنگ کند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه در آئین فارغ التحصیلی جمعی از طلاب مدرسه علوم دینی خاتم الانبیاء شهر فراغی گفت: امروز مهمترین مسئله ای که باید آن توجه کرد مسئله وحدت امت اسلامی است و عزت و افتخار انقلاب اسلامی ایران مرهون رهبری مجاهدانه حضرت امام خمینی (ره) و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب است.
وی با بیان اینکه، امروز نظام سلطه جهانی با تمام قوا در مقابل قرآن، اسلام و پیامبر (ص) ایستاده است، افزود: امروز آرمان های مقتدرانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نه تنها در داخل کشور بلکه فراتر از مرزها نیز قابل مشاهده می باشد.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با تاکید براینکه، امروز مسئولیت روحانیون بسیار سنگین است، تصریح نمود: طلاب و علما باید شبهات و سوالات جامعه به ویژه نسل جوان را پاسخ بدهند و این مستلزم آگاهی و آشنایی علما و روحانیون با معارف دین و تجهیز به دانش روز می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه اظهار نمود: همانگونه که مرزبانان و نیروهای نظامی و امنیتی از کشور مراقبت و حراست می کنند، علما و روحانیون هم وظیفه دارند از باورها و اعتقادات مردم به ویژه نسل جوان حفاظت و حراست نمایند.
وی با اشاره به اینکه، هوشمندی، بیداری و مدیریت بی نظیر مقام معظم رهبری توانسته است رئیس جمهور آمریکا را به ذلت و خواری برساند، تصریح نمود: همانگونه که ابهت کومونیسم در جهان شکسته شد، امروز نیز ابهت و اقتدار غرب شکسته شده و ملت ها بیدار شدند و جرات پیدا کردند در برابر دشمنان ایستادگی و مقاومت کنند.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور خاطرنشان کرد: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی به رهبری امام راحل، خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری با رهبری خردمندانه خویش توانسته است عزت و اقتدار را برای ایران بلکه امت اسلامی به ارمغان آورده و گسترش دهد.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه، خداوند متعال در قرآن کریم در دو سوره شوری و سوره هود به نبی مکرم اسلام فرمان پایداری، صبوری، بردباری و استقامت در برابر مشکلات داده است، افزود: خداوند با بیان سرگذشت اقوام و انبیای گذشته می خواهد صبر و استقامت آنها را در برابر مشکلات زمان خویش عنوان نماید و این مهم بیانگر آن است که اگر در راه ترویج دین صبر، استقامت و پایداری از خود نشان دادند، ماندگار شدند.
وی با بیان اینکه، خداوند در قرآن کریم اشاره می کند که از سرگذشت اقوام گذشته عبرت بگیرید، افزود: اگر قرآن از قوم عاد و ثمود سخن می گوید به خاطر این است که آثاری از آنها باقی نمانده است و اگر هم از آن یاد می کند، برای عبرت ما و نسل های آینده است.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با تاکید براینکه، امروز علما و روحانیون مامور تشریح و گسترش ارزش های اخلاقی و معارف دین هستند، اظهار کرد: علما و روحانیون وظیفه دارند همچون پیامبر (ص) و انبیاء الهی در برابر سختی ها و مشکلات زمان خویش، صبر و بردباری و استقامت داشته باشند، زیرا قرآن کریم رمز پیروزی امت ها را صبر، پایداری و استقامت بیان کرده است.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:گلستان-گرگان–بلواربهارستان-مقابل اداره کل آموزش و پرورش-ساختمان دفترنمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت شمال کشور---تلفن:3_32688720-017---فکس:32688724-017 ---پيامک:3000520905

© Copyright shomal.dmsonnat.ir. All Rights Reserved.